Grudziądzka 5, 87-100 Toruń

Informacje dla studentów I roku

UWAGA! WARUNKIEM WYDANIA LEGITYMACJI JEST ZATWIERDZENIE ŚLUBOWANIA W SYSTMIE USOSWEB (MOŻLIWE DOPIERO OD 1.10.2021R.)

INSTRUKCJA POTWIERDZENIA ŚLUBOWANIA

POSIADASZ NR INDEKSU-> ZAŁOŻYŁEŚ KONTO @STUD.UMK.PL-> ZALOGUJ SIĘ NA USOS WEB, NASTĘPNIE =>ZAKŁADKA MÓJ USOS WEB=>OŚWIADCZENIA =>ZAAKCEPTUJ ŚLUBOWANIE

Rozpoczęcie roku akademickiego

Studentów I roku zapraszamy na wydziałową inaugurację roku akademickiego, która rozpocznie się 1 października 2021 r. w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego w Instytucie Fizyki, Grudziądzka 5/7 w Toruniu o godz. 15:30.

Przed inauguracją, w godzinach 8:00-14:30 będzie możliwy odbiór legitymacji w Dziekanacie (pokoje 352 oraz 354) przez nowo przyjętych studentów. W dniu 4 października (poniedziałek) odbiór legitymacji będzie możliwy w godzinach 8:00-14:30.

Wprowadzenie do studiowania

Wykład z Wprowadzenia do studiowania (WDOS) rozpocznie się stacjonarnie o godz. 8:15 w poniedziałek 4 października w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. Na wykładzie zostaną przekazane podstawowe informacje związane z organizacją kształcenia na I roku. Uzupełnieniem wykładu są ćwiczeniowe zajęcia zdalne, które będą się odbywać w październiku.

Linki do zajęć zdalnych z Wstępu do studiowania

Podział na grupy ćwiczeniowe

Studenci I roku zostali alfabetycznie podzieleni na grupy ćwiczeniowe i laboratoryjne

kierunek gr. ćwiczeniowe gr. laboratoryjne
Fizyka, Fizyka techniczna, Astronomia grupa1   grupa2   grupa3
Automatyka i robotyka grupa1   grupa2   grupa3 grupa1   grupa2   grupa3  grupa4   grupa5
Informatyka stosowana grupa1   grupa2   grupa3 grupa1   grupa2   grupa3  grupa4   grupa5

Plan zajęć

Plan zajęć jest opublikowany na stronie.

Proszę zwrócić uwagę, że nie wszystkie zajęcia ujęte w planie rozpoczynają się 4 października, a niektóre zajęcia kończą się przed zakończeniem semestru. Szczegóły można znaleźć w kalendarium wykładów i ćwiczeń.

Terminy egzaminów w sesji zimowej zebrane będą w pliku kalendarium egzaminów.

Rejestracja na zajęcia

Studenci I roku zostaną zarejestrowani na zajęcia zgodnie z powyższym podziałem na grupy przez Dziekanat.

W nadzwyczajnych przypadkach, na umotywowaną prośbę studenta skierowaną na adres usos-rejestracja@fizyka.umk.pl, przydział studenta do danej grupy zajęciowej może zostać zmieniony.

Zasady rejestracji

Zajęcia rozszerzające i wyrównawcze z matematyki i fizyki

Zajęcia tzw. wyrównawcze z fizyki i matematyki w wymiarze 30h każdy przedmiot, będą trwały w okresie 22 października – 15 grudnia br. Będzie to krótkie przypomnienie przydatnych wiadomości z tych przedmiotów z poziomu rozszerzonego szkoły średniej. Zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych w Instytucie Fizyki.

Terminy zajęć:

Informatyka stosowana:
– fizyka – wtorek 17:30-19:15, SA COK i czwartek 18.00-19:45, s.25
– matematyka – środa 17.00-20:15, s.20

Automatyka i robotyka:
– fizyka – poniedziałek 15.00-18:15, SA COK
– matematyka – czwartek 16.00-19:15, SA COK

Automatyka i robotyka, Fizyka, Astronomia i Fizyka techniczna:

– fizyka – czwartek 16.00-19:15, s.20
– matematyka – piątek 8.15-10.00, SA COK i piątek 12.15-14.00, SA COK

Zajęcia z Analizy matematycznej 1 rozszerzonej (45h) przeznaczone są dla studentów astronomii, fizyki lub fizyki technicznej. Zapis przez złożenie podania o wpis (podpisany skan należy wydesłać na adres: usos-rejestracja@fizyka.umk.pl).

Termin zajęć:

Matematyka rozszerzona – środa 10-12 ,S2 COK i piątek 10-12, S2 COK.

Zajęcia z programowania i metod numerycznych

Studenci I i II roku kierunków fizyka, fizyka techniczna, astronomia oraz automatyka i robotyka przechodzą cykl zajęć z programowania i metod numerycznych składający się zajęć: Podstawy programowania 1 (POPRGOG1), Podstawy programowania 2 (POPROG2) oraz Metody numeryczne 1 (MENU1). Założeniem tego kursu jest poznanie dwóch języków programowania: pierwszego na zajęciach z Podstaw programowania 1 i zaimplementowanie w nim metod numerycznych na MENU1 oraz drugiego na zajęciach z Podstaw programowania 2. Studenci fizyki i astronomii mają do wyboru zajęcia w językach C, python (P) lub fortran (F), podczas gdy studenci fizyki technicznej i automatyki i robotyki w językach Matlab (M) (obowiązkowo) oraz python (P) i C. Proszę zwrócić uwagę na informacje o języku w jakim prowadzone są zajęcia, które znajdują się przy opisie grupy.