Wyjazdy krótkoterminowe/Short-term mobilities
YUFE Student Journey (02.04-24.05.2024)
W dniach 2.04-24.05.2024 uruchomiony został nabór do YUFE Student Journey. W YUFE możesz stworzyć własny program nauczania, wybierając spośród zajęć akademickich i kursów językowych oferowanych na 9. partnerskich europejskich uniwersytetach. Za zgodą dziekana przedmioty realizowane w trakcie Student Journey możesz wpisać na poczet swoich studiów.
Z czego można skorzystać w trakcie YUFE Student Journey?
- Z wykładów prowadzonych na wszystkich partnerskich uczelniach, nie tylko w języku angielskim,
- Z kursów językowych, i mniej oficjalnych, a równie skutecznych, kafejek i tandemów językowych,
- Z programów wspierających przedsiębiorczość, praktyk zawodowych, a także szkoleń z zakresu umiejętności miękkich,
- Z inicjatyw prospołecznych (sprawdź nasze Poradnie Studenckie oraz możlwie wolontariaty),
- A przede wszystkim, z korzyści płynących ze studiowania w międzynarodowym środowisku.
Między kampusami YUFE można podróżować wirtualnie, fizycznie oraz w trybie łączonym (blended mobility).
Więcej informacji na stronie: https://www.umk.pl/yufe/studia/#aplikuj
Zorganizowane zostaną także dni informacyjne YUFE (YUFE Online Open Day) – 16.04 oraz 13.05 w godzinach 11-13.
Program Bekkera Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (21.03-31.05.2024)
Celem Programu jest wsparcie doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich z polskich instytucji nauki i szkolnictwa wyższego w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez finansowanie wyjazdów do uznanych zagranicznych ośrodków badawczych oraz akademickich na całym świecie. Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi.
Fulbright STEM Impact Award (rekrutacja do 20.05.2024)
Trwa nabór do programu stypendialnego Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA – STEM Impact Award 2024-25. Fulbright STEM Impact Award 2024-25 to program dla osób z polskim obywatelstwem, które kierują projektami badawczymi z obszarów STEM i są zatrudnione w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego (2-6 tygodni) projektu badawczego, dydaktycznego lub badawczo-dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki lub skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA. Stypendium przeznaczone jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych z doświadczeniem w zarządzaniu projektami badawczymi i nadzorowaniu pracy innych naukowców. Nabór wniosków trwa do 20 maja. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Erasmus+ (rekrutacja ciągła)
- Mobilności krótkoterminowe fizyczne doktorantów na studia – w formie mobilności fizycznej trwającej min. 5 dni roboczych, a maksymalna 30 dni
- Krótkoterminowe mobilności mieszane studentów i doktorantów, w tym w ramach mieszanych kursów intensywnych (Blended Intensive Programmes), zwanych dalej „BIP” – w formie mobilności fizycznej trwającej min. 5 dni roboczych, a max. 30 dni, połączonej z obowiązkową mobilnością wirtualną (która nie podlega finansowaniu w ramach Erasmus+ i nie wlicza się do wykorzystanego kapitału mobilności, ani do minimalnej długości mobilności)
- Mobilności krótkoterminowe (5-30 dni) na praktyki dla doktorantów (wyłącznie w formie fizycznej) lub dla studentów (w formie mieszanej)
zarówno do:
a) krajów UE i krajów trzecich stowarzyszonych z Programem (większość mobilności) – tylko w ramach zawartych umów KA131.
Wykaz umów dostępny tutaj. https://www.umk.pl/wspolpraca/erasmus-plus-2021-2027/umowy/
b) krajów trzecich niestowarzyszonych z Programem (na razie obowiązuje limit 10 mobilności) – tylko w ramach zawartych umów KA171.
Lista umów zamieszczona tutaj. https://www.umk.pl/wspolpraca/erasmus-plus-2021-2027/studenci-studia/rekrutacja/
Program CEEPUS – Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej
Program CEEPUS oferuje:
- stypendia krótkoterminowe w ramach staży naukowych w ramach Sieci Akademickich;
- stypendia krótkoterminowe w ramach staży naukowych „Freemover”;
- stypendia krótkoterminowe w ramach szkół letnich i intensywnych kursów.
O stypendia zagraniczne w ramach CEEPUS aplikować mogą: studenci, studenci doktoranci, pracownicy naukowi. Więcej informacji zawarto tutaj.
TSSP ExSci – Toruń Students Summer Program in Exact Sciences (15.02-20.03.2024)
The Faculty of Physics, Astronomy and Informatics and the Faculty of Mathematics and Computer Science of the Nicolaus Copernicus University in Toruń, Poland, are pleased to welcome applications for the 7th edition of the TSSP ExSci program (former known as TAPS). TSSP ExSci is an opportunity for students of foreign universities to lead a 4-week-long summer research project in one of the following areas: astronomy, physics, mathematics, informatics, automation, robotics, computer science.
More information about the program can be found here.
Nabór na Moduły semestralne YUFE (1-16.03.2024)
Trwa nabór dla studentów I i II stopnia na Moduły semestralne YUFE (tzw. Minors) w ramach wymiany akademickiej. Z ofertą modułów można zapoznać się na stronie.
King Mongkut’s University of Technology Thonburi – International Internship Program (1-29.02.2024)
The details of application are given in the attached poster. The link will also direct you to the list of projects. Several projects can be of your interest, e.g. luminescence, robotics, laser physics, theoretical physics (mechanics) and material science.
Program Rezonatory 2024 Fundacji Candela (rekrutacja do 27.02.2024)
Projekt Rezonatory to inicjatywa Fundacji Candela, w ramach której przyznawane są Stypendia (w edycji 2024 o wartości 8500 złotych) na zrealizowanie stażu wakacyjnego w innym mieście niż miejsce obecnych studiów. Nasze stypendia wspierają mobilność krajową, dają szansę na eksplorację nowych miejsc, rozwój zawodowy oraz zapewniają wsparcie finansowe na czas odbywania stażu. Do tegorocznej edycji zaprosiliśmy łącznie 7 Opiekunów Stażu z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Wrocławskiej, Politechnika Warszawskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Summer Schools in Europe