Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Międzywydziałowy Konkurs Projektów Zespołowych

„Międzywydziałowy Konkurs Projektów Zespołowych” prowadzony jest na zasadach określonych Regulaminem w ramach kursu „Pracownia Projektów Zespołowych” na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (WFAiIS) prowadzonego na kierunku Informatyka Stosowana na studiach I stopnia oraz kursu ,,Programowanie Zespołowe’’ na Wydziale Matematyki i Informatyki (WMiI) prowadzonego na kierunku Informatyka na studiach I stopnia. Współorganizatorem Konkursu jest Fundacja Aleksandra Jabłońskiego. Konkurs odbył się po raz pierwszy w roku akademickim 2022/2023 i został objęty Patronatem Honorowym przez Panią Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beatę Przyborowską.

Celami Konkursu są:

    • zmotywowanie i zainspirowanie studentów do podejmowania innowacyjnych działań w zakresie programowania,
    • zademonstrowanie i doskonalenie umiejętności w zespołowym rozwiązywaniu problemów informatycznych,
    • poznanie specyfiki tego rodzaju rywalizacji przydatnej na rynku pracy,
    • promocja wykonywanych projektów studenckich na Wydziałach Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki UMK,
    • wspieranie rozwoju studentów studiów Informatyka na WMiI oraz Informatyka Stosowana na WFAiIS.

Udział w konkursie polega na przygotowaniu projektu, zgłoszenia go do Konkursu oraz przedstawieniu poświęconej mu 20-minutowej prezentacji ustnej ocenianej przez Komisję.

Uczestnikami Konkursu mogą być studenci pierwszego stopnia na WFAiIS odbywający kurs Pracowni Programowania Zespołowego lub studenci pierwszego stopnia na WMiI odbywający kurs Programowanie Zespołowe, którzy uzyskali tytuł Laureata Konkursu Programowania Zespołowego odbywającego się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK lub zwycięzców Konkursu na najlepsze aplikacje przygotowane w ramach przedmiotu Programowanie zespołowe odbywającego się na Wydziale Matematyki i Informatyki w danym roku akademickim.

W Konkursie przyznawane są nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów.

Terminarz II edycji:

  • Finał: 11 czerwca 2024 r. w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

 

ARCHIWUM:

Relacja z finału 2022/2023

Dokumenty I edycji:

Sponsorzy I edycji

Toruńska firma AIS.PL Sp. z o.o. od 1999 roku wykonuje oprogramowanie internetowe na zamówienie. Naszymi klientami są głównie podmioty z USA i Irlandii. Obecnie firma zatrudnia ponad 50 specjalistów IT, w tym programistów i testerów. Mamy specjalną ofertę dla studentów ostatnich lat studiów, pozwalającą na łatwe pogodzenie studiów z pracą w firmie.

Strona WWW: www.ais.pl

EIB to ekspert w budowaniu i aranżowaniu na rzecz swoich Klientów specjalistycznych programów ochrony interesów majątkowych.

Dbałość o najwyższe standardy w obszarze wiedzy i relacji z Klientem sprawiła, że marka EIB stała się synonimem najwyższej jakości wśród brokerów ubezpieczeniowych w Polsce.

Od ponad 25 lat jesteśmy doradcą największych przedsiębiorstw branż sektora przemysłu, handlu i usług. Zróżnicowane potrzeby naszych Klientów są dla nas inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań i ciągłego doskonalenia standardów.

Chronimy majątek wart ponad 500 mld zł oraz zdrowie i życie ponad 100 tys. osób, co czyni z nas jednym z największych partnerów polskich zakładów ubezpieczeń.

Wyzwania stawiane nam przez dynamicznie rozwijający się rynek oraz rosnące potrzeby Klientów są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju.

Strona WWW: https://www.eib.com.pl/

Simplito – kreatywny zespół software R&D stworzony w 2008 r. w Toruniu, realizujący projekty dla odbiorców z całego świata. Simplito specjalizuje się w autorskich rozwiązaniach softwarowych, tworzonych na zamówienie, jak i w ramach własnych projektów i produktów. Obejmują one narzędzia dla sektora finansowego, rozwiązania HA do zarządzania kontraktami i transakcjami, dedykowane edytory, algorytmy i narzędzia obliczeniowe, ale także platformy i aplikacje biznesowe, jak autorski ekosystem do komunikacji i pracy zespołowej w modelu privacy-by-design, oparty na szyfrowaniu end-to-end i wykorzystujący serwery zero-knowledge.

Strona WWW: https://simplito.com/pl/