Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
fax: +48 56 622 5397

Bieżące ogłoszenia


Fizyka z pasją

  Naukowe Koło Fizyków KWARK wraz z Politechniką Krakowską serdecznie zapraszają na I konferencje studenckich kół fizyków „Fizyka z Pasją”, która odbędzie się 13.12.2018 w Krakowie. Celem spotkania jest zaprezentowanie dotychczasowych osiągnięć, badań i projektów prowadzonych przez członków kół naukowych związanych z fizyką oraz znalezienie nowych możliwości współpracy między studentami z całej Polski. Więcej informacji, jak i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej: www.fizyka.pk.edu.pl/~fzp


III edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Fizyczno-Optycznej Konferencji FOKA 2018

FOKA 2018 odbędzie się w dniach 15 - 16 grudnia 2018 roku w budynku Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, gdzie będą mieć miejsce wystąpienia znakomitych Gości zaproszonych oraz Studentów i Doktorantów. Konferencja umożliwi zaprezentowanie wyników prowadzonych badań – bądź podzielenie się ciekawostkami ze świata fizyki – w formie przemówienia lub prezentacji plakatu. Przewidziane są również integracyjne posiedzenia, które otworzą
miejsce na dyskusje oraz interpretacje wcześniej prezentowanych tematów, a dzięki ogólnopolskiemu zasięgowi konferencja daje możliwość poszerzenia bazy kontaktów i wymiany doświadczeń ze studentami z innych miast, jak również pogłębienie dotychczasowej współpracy. Wydarzenie jest otwarte na Studentów ze wszystkich polskich uczelni. Rejestracja trwa do 20 listopada.

więcej informacji


Konkurs "Stypendia TZMO-Automatyka"

Fundacja Aleksandra Jabłońskiego i Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zapraszają do konkursu "Stypendia TZMO-Automatyka". Konkurs adresowany jest do studentów czwartego roku studiów inżynierskich zainteresowanych kontynuowaniem kształcenia się na drugim stopniu studiów na WFAiIS na kierunkach fizyka techniczna i informatyka stosowana.

więcej informacji


Zaproszenie dla studentek na kongres “Women in Tech Summit”

Women in Tech Summit” – międzynarodowy kongres organizowany przez Fundację Edukacyjną “Perspektywy”
Termin: 27 – 28 listopada 2018
Miejsce: Warszawa
Szczegółowe informacje: https://www.womenintechsummit.pl/pl/
Studentki mogą aplikować o bezpłatny bilet na dwa dni konferencji.

więcej informacji


Konkurs programistyczny firmy NOKIA

NOKIA zaprasza studentów do udziału w piątej już edycji konkursu programistycznego NOKIATHON. Rejestracja do 1 do 24 listopada na stronie http://nokiabydgoszcz.pl/nasze-akcje/nokiathon/ . 

więcej informacji


Oferta pracy dla studenta w grancie SONATA NCN dr. Szymona Śmigi


Dr Szymon Śmiga poszukuje osób zainteresowanych pracą w kierowanym przez siebie grancie SONATA NCN. Szczegółowe oferty można znaleźć tutaj.
Oferty można składać do 30.11.2018.


Konkurs na stypendium studenckie i doktoranckie w ramach projektu SONATA-BIS dr. hab. Ireneusza Grulkowskiego

Dr hab. Ireneusz Grulkowski ogłasza konkurs o stypendium naukowe dla studenta i doktoranta w ramach grantu NCN "Ultraszybka modulacja aberracji w wiązce światła dla poprawy parametrów układów obrazujących".

więcej informacji


Stypendium dla doktoranta w projekcie FNP TEAM dr. hab. Michała Zawady, prof. UMK

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


Nabór na wyjazdy zagraniczne w programie Erasmus+

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą wyjazdów na uczelnie zagraniczne w ramach programu mobilności Erasmus +. Oferta dotyczy zarówno studentów, jak i doktorantów.

więcej informacji


Szkolenie BHP dla studentów I roku

Informujemy, że dostępna jest platforma Moodle BHP.

Szkolenie  podstawowe BHP będzie można zaliczać od 15.10.2018 r. do 21.12.2018 r.

Adres tej strony: https://moodle.umk.pl/BHP/

Dział Szkoleń BHP


Konkurs na stanowisko studenta w projekcie First TEAM dr. Piotra Kolenderskiego

Szczegółowe informacje w załączniku.


Programy edukacyjne i inicjatywy ESA

Zapraszamy do zapoznania się z edukacyjnymi programami i inicjatywami Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA.

więcej informacji


Grant na staże dla studentów astronomii

Nasz Wydział jest jednym z beneficjentów projektu "Universitas Copernicana Thorunensis in Futuro - modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni", który będzie finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach modułu "staże", uzyskaliśmy finansowanie na dodatkowe, płatne praktyki wakacyjne dla studentów astronomii, które obejmą ok. 20 osób w ciągu 4 lat.

więcej informacji