Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
fax: +48 56 622 5397

Bieżące ogłoszenia


Miejski Program Stypendialny dla studentów toruńskich uczelni wyższych

Zachęcamy do skorzystania z Programu Stypendialnego przygotowanego dla studentów I roku,

szczegóły informacji pod linkiem https://www.torun.pl/pl/nauka/miasto-wspiera-studentow/miejskie-stypendia-dla-studentow


Czas na wnioski do programu PROM

Zapraszamy pracowników i doktorantów do składania wniosków o dofinansowanie staży i wyjazdów konferencyjnych w ramach drugiej edycji programu PROM - międzynarodowej wymiany stypendialnej doktorantów i kadry akademickiej na UMK.
https://www.umk.pl/wiadomosci/?id=26366
N
abór trwać będzie do 6 listopada 2019 r.


Rekrutacja do programu wymiany studentów i doktorantów Erasmus+

Do 4 listopada 2019 r. trwa na naszej Uczelni rekrutacja na wyjazdy na studia w semestrze letnim 2019/2020, w ramach programu Erasmus+.

więcej informacji


Szkolenia BHP

Informujemy, że szkolenie podstawowe BHP w wersji elektronicznej będzie można zaliczać od 15.10.2019r. do 31.01.2020r.
Adres kursu:
https://moodle.umk.pl/BHP/


Konkurs na stypendium dla doktoranta w projekcie TEAM TECH, dra hab. Macieja Szkulmowskiego, prof. UMK

Dr hab. Maciej Szkulmowski, prof. UMK ogłasza konkurs na stypendium dla doktoranta w projekcie TEAM TECH "FreezEYE Tracker – ultrafast system for image stabilization in biomedical imaging".

więcej informacji


Job offer for PhD student in NCN project by dr Katarzyna Bielska

Dr Katarzyna Bielska is looking for a PhD student for research project: "High precision and accuracy spectroscopy of weak molecular lines of atmospheric gases" sponsored by National Science Center.

więcej informacji


Oferta dla studenta w grancie NCN dr Katarzyny Bielskiej

Dr Katarzyna Bielska ogłasza konkurs na stanowisko studenta-stypendysty w projekcie NCN "Precyzyjna i dokładna spektroskopia słabych linii molekularnych gazów atmosferycznych".

więcej informacji


Rejestracja na zajęcia 2019/20- semestr zimowy

Rejestracja na zajęcia semestru zimowego roku akademickiego 2019/20 odbędzie się w terminach:

I tura: 23.09.2019, godz. 20:00 do 26.09.2019, godz. 5:30

II tura: 27.09.2019, godz. 18:30 do 6.10.2019, godz. 17:30

 KOMUNIKATY

2.10.2019

Studenci II roku AR- z uwagi na fakt, że nie wszyscy studenci przestrzegali  obowiązujących  zasad rejestracji, wszystkie grupy zajęciowe zostały  uporządkowane zgodnie z zapisami do  grup z języka angielskiego oraz kolorami. Prosimy o sprawdzenie planów i uczęszczanie na zajęcia zgodnie z ostatnimi zapisami.

1.10.2019

Studenci AR- informujemy, że z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc nie ma możliwości realizowania awansem pracowni na kierunku Automatyka i Robotyka.

30.09.2019

 - planowana jest II grupa z 0800-15KK.Net-DW Kurs komputerowy .Net (C#)- zainteresowanych prosimy o przesłanie maila do prof. J. Matulewskiego

-IS II rok i AR II rok - z uwagi na rozkład w planie  grup językowych wyrejestrowaliśmy osoby, które mają konflikt zajęć z języka z innymi zajęciami. Prosimy o korektę zapisów!

27.09.2019

- Zostały zwiększone limity na: PROBIEKT1, ALGOSD, SOPER, POPROG2, POTES, KAOB, ENERGEL, ARMIERKO.

- IS III rok- studenci zapisani do grupy  różowej proszenie są o przepisanie się do grupy niebieskiej lub żółtej z uwagi na korekty planu

24.09.2019

- IS III rok- prosimy o zweryfikowanie zapisów na wszystkie zajęcia stosownie do nowego planu zajęć (w wersji zamieszczonej na stronie).

Zwiększono limit w na zajęcia z 0800-PPROZESP1

- AiR II rok - zostały odblokowane dodatkowe grupy zajęć: POTES, POAUT, POEL, POPROG2

więcej informacji


Dostęp do elektronicznej bazy bibliotecznej NASBI

Zachęcamy do korzystania z pełnotekstowego dostępu online do książek elektronicznych, kursów wideo oraz audiobooków przede wszystkim Wydawnictwa Helion, a także Onepress, Oxford University Press, Sensus, Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Videopoint i innych z zakresu informatyki, ekonomii, biznesu, psychologii, HR, nauk społecznych, prawa, kultury i sztuki oraz historii.

więcej informacji


W pierwszym tygodniu czerwca odbędą się w Toruniu dwa spotkania, które mogą być szczególnie interesujące dla naszych studentów i pracowników, polecamy:

 


Organizacja zajęć semestru letniego

Szanowni Państwo, 25 lutego rozpoczyna się semestr letni, który potrwa do 18 czerwca. Wzorem lat ubiegłych, z powodów organizacyjnych, część zajęć (szczególnie dla I roku) rozpoczyna się z opóźnieniem lub kończy przedwcześnie. 
Dotyczy to w szczególności: 

więcej informacji


Innowacyjne metody nauczania fizyki - nabór do projektu

Zapraszamy studentów kierunków fizyka, astronomia oraz fizyka techniczna I roku studiów stacjonarnych I stopnia do wzięcia udziału w projekcie Innowacyjne metody nauczania fizyki

więcej informacji


Projekt InterAPS - pierwszy nabór

7 stycznia 2019 roku rozpoczął się pierwszy nabór do projektu InterAPS. Projekt dotyczy międzynarodowej wymiany studentów, doktorantów oraz kady akademickiej, organizacji seminariów oraz konferencji, a także wspólnych badań prowadzonych przez partnerów z 5 europejskich uniwersytetów. Projekt trwa od 1 grudnia 2018 r. do 30 listopada 2020 r. Finansowanie projektu, który koordynowany jest przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,  pochodzi z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

więcej informacji


Konkurs na stanowisko post-doc projekcie TEAM dr. hab. I. Grulkowskiego, prof. UMK

Dr hab. Ireneusz Grulkowski zaprasza do wysyłania aplikacji w ramach konkursu na stanowisko postdoka w projekcie pn. Lenticular and vitreal light scattering and refraction for tomorrow's eye diagnostics (Załamanie i rozproszenie światła w soczewce i ciele szklistym oka w diagnostyce okulistycznej jutra), finansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach Programu TEAM ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR) 2014-2020.

więcej informacji


Oferta pracy dla studenta w grancie SONATA NCN dr. Szymona Śmigi


Dr Szymon Śmiga poszukuje osób zainteresowanych pracą w kierowanym przez siebie grancie SONATA NCN. Szczegółowe oferty można znaleźć tutaj.
Oferty można składać do 30.11.2018.


Konkurs na stypendium studenckie i doktoranckie w ramach projektu SONATA-BIS dr. hab. Ireneusza Grulkowskiego

Dr hab. Ireneusz Grulkowski ogłasza konkurs o stypendium naukowe dla studenta i doktoranta w ramach grantu NCN "Ultraszybka modulacja aberracji w wiązce światła dla poprawy parametrów układów obrazujących".

więcej informacji


Nabór na wyjazdy zagraniczne w programie Erasmus+

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą wyjazdów na uczelnie zagraniczne w ramach programu mobilności Erasmus +. Oferta dotyczy zarówno studentów, jak i doktorantów.

więcej informacji


Konkurs na stanowisko studenta w projekcie First TEAM dr. Piotra Kolenderskiego

Szczegółowe informacje w załączniku.


Grant na staże dla studentów astronomii

Nasz Wydział jest jednym z beneficjentów projektu "Universitas Copernicana Thorunensis in Futuro - modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni", który będzie finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach modułu "staże", uzyskaliśmy finansowanie na dodatkowe, płatne praktyki wakacyjne dla studentów astronomii, które obejmą ok. 20 osób w ciągu 4 lat.

więcej informacji