Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Bieżące ogłoszenia


Mobilnosci w ramach Erasmus+ / mobility opportunities in Erasmus+

Szanowni Studenci i Doktoranci,

Zapraszam do skorzystania z mobilności krótko- (5-30 dni) i długoterminowych (>60 dni) w ramach programu Erasmus+. Szczególnie
interesujące są możliwości wyjazdów dla doktorantów:

STUDIA:

- wyjazdy długoterminowe dla studentów i doktorantów - rekrutacja na rok akademicki 2023/24 - od 6 lutego do 15 marca
- wyjazdy krótkoterminowe na mieszane kursy intensywne/BIPy  dla studentów i doktorantów - rekrutacja ciągła

więcej informacji


Rejestracja na zajęcia w semestrze letnim 2022/23

Informujemy, że rejestracja na zajęcia w semestrze letnim 2022/23 odbędzie się w poniższych terminach:

I tura: od 8.02.2023, godz. 18.30 do 12.02.2023, godz. 5:30

II tura:  1.03.2023, godz. 18.30 do  7.03.2023, godz. 5:30

ZASADY REJESTRACJI

Bieżące komunikaty


NOKIATHON

Szanowni Państwo,

W imieniu firmy NOKIA chcielibyśmy zaprosić Państwa studentów do  wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu programistycznego NOKIATHON.

więcej informacji


Konferencja Naukowa

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych studentów i doktorantów do uczestnictwa w XLIV Studenckiej Konferencji Naukowej pt. „Potencjał innowacyjny w inżynierii materiałowej i zarządzaniu produkcją".

więcej informacji


SUMMER STUDENT PROGRAM 2023

Since 2012, the Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf (HZDR) invites international advanced undergraduate students in the natural sciences and related fields to join our research teams during the period between July and September.

Summer students have the opportunity to work in one of our institutes, being an integral part of a research group. The tasks to be developed range from practical operations in the laboratories to data analysis, scientific computing and theoretical sciences. This is a good opportunity to get to know the day-to-day work of the scientists and to exchange experiences with researchers and students from all over the world.

więcej informacji


Urlopy zdrowotne studentów i komisje lekarskie

Szanowni Studenci,

w związku ze zmianą placówki realizującej badania medycyny pracy, uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2023 r. studenci, którzy ubiegają się o urlop zdrowotny z tytułu choroby oraz o zwolnienia z udziału w obowiązkowych zajęciach wychowania fizycznego mogą zgłaszać się do rejestracji Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej 17 w Toruniu . W celu ustalenia terminu wizyty należy skontaktować się z rejestracją pod nr telefonu: 56 611 99 20  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 18.00.

więcej informacji


V Ogólnopolska Olimpiada Krystalograficzna 2023

Z okazji okrągłych rocznic ważnych dla krystalografii wydarzeń (rok 1912 - pierwszy eksperyment z dyfrakcją promieni rentgenowskich na kryształach, 1913 wykorzystanie promieni rentgenowskich przez W. H. i W. L. Braggów do określenia struktury kryształu, 1914 Nagroda Nobla z Fizyki dla Maxa von Laue) i ustanowienia przez ONZ roku 2014 Międzynarodowym Rokiem Krystalografii, Komitet Krystalografii PAN na posiedzeniu plenarnym w dniu 7 lipca 2012 r. postanowił organizować, począwszy od 2014 roku, cykliczną „Ogólnopolską Olimpiadę Krystalograficzną”. Organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Krystalograficznej Komitet Krystalografii PAN powierzył wybranej w tym celu Komisji ds. Ogólnopolskiej Olimpiady Krystalograficznej. W latach 2014, 2016,  2018 i 2021 odbyły się cztery pierwsze edycje Olimpiady.

więcej informacji


Wsparcie na starcie

Chcesz dowiedzieć się:

Zapisz się na warsztaty przygotowane przez Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego. Szczegóły i zapisy na warsztaty znajdziesz na stronie.

więcej informacji


Ubezpieczenie studentów - NNW i OC - 2022/2023

w związku z otrzymaną wiadomością od Przewodniczącego Samorządu Studenckiego informuję, że dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej w roku akademickim 2022/2023 zapewnia InterRisk TU S.A Przedstawicielstwo w Toruniu. Składka

Pełne informacje dostępne są na stronie: https://www.umk.pl/studenci/ubezpieczenia/nnw/

więcej informacji


Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego został utworzony jako odpowiedź na potrzeby i problemy zgłaszane przez studentów i pracowników UMK. Podjęliśmy decyzję o stworzeniu przyjaznego miejsca pracy i studiowania, ponieważ badania realizowane w systemie zapewniania jakości kształcenia i warunków pracy wskazują na rosnące obciążenia członków naszej społeczności w sferze emocji, trudności w radzeniu sobie ze stresem i nowymi sytuacjami (jak np. lockdown). Wiele osób odczuwa także potrzebę wsparcia prorozwojowego.

więcej informacji


Wystąpienie najlepszego absolwenta WFAiIS oraz UMK mgr. Huberta Jóźwiaka

Zachęcamy do zapoznania się z przesłaniem naszego najlepszego absolwenta Wydziału oraz najlepszego absolwenta UMK w roku akademickim 2019/2002 Pana mgr. Huberta Jóźwiaka, które wygłosił na inauguracji roku akademickiego 2020/2021: https://youtu.be/3EFuyUc5LXw?t=4471

"Magnificencjo Rektorze, Wysoki Senacie, Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
dziękuję społeczności akademickiej za przyznanie mi, po raz drugi, tytułu Najlepszego Absolwenta Uniwersytetu - to ogromny zaszczyt. Jestem wdzięczny wszystkim osobom, które przyczyniły się do mojego sukcesu. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w inauguracji osobiście - wszystko dzięki sprawnej organizacji uroczystości, pomimo trwającej pandemii. Z pewnością będzie to wyjątkowy rok akademicki - zwłaszcza dla studentek i studentów pierwszego roku, którzy, przynajmniej początkowo, nie będą mogli poznać tradycyjnego życia studenckiego. Poza stresem związanym ze zmianą otoczenia i przyswojeniem sporej ilości materiału na początku studiów, będą poznawać Uniwersytet w warunkach ciągłego zagrożenia epidemicznego. Dlatego zachęcam, żeby w tych trudnych czasach wspierać się wzajemnie. Miejmy odwagę przyznać, że potrzebujemy pomocy. Udzielajmy jej, jeśli czujemy, że jesteśmy w stanie. I najważniejsze - nie  wykluczajmy. Nikogo. W obliczu zagrożenia często odżywa w społeczeństwie potrzeba budowania wspólnoty - początkowo wydawało się, że pandemia doprowadzi do odrodzenia więzi społecznych. W ostatnich kilku miesiącach byliśmy jednak świadkami bagatelizowania tego zagrożenia, a stare podziały i konflikty w kraju odżyły.
To jednak nie znaczy, że powinniśmy przestać budować - zwłaszcza w naszej lokalnej społeczności - przyjazną i inkluzywną atmosferę, dzięki której każdy poczuje się bezpiecznie. Sam - służę pomocą - każdej osobie."