Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
fax: +48 56 622 5397

Bieżące ogłoszenia


Konkurs na stypendia doktoranckie w ramach projektu SONATA dr Karoliny Słowik

Dr Karolina Słowik ogłasza konkurs na stypendia naukowe dla doktorantów w ramach grantu NCN "DAEMoN: Dynamika Asymetrycznych Emiterów kwantowych sterowana za pomocą Nanostruktur". Więcej informacji w załączniku.

Termin składania ofert: 6.09.2019 r.


Stypendia dla studentów i dokotrantów w projekcie TEAM prof. Michala Zawady

Prof. Michał Zawada zaprasza studentów i doktorantów do aplikowania do kierowanego przez niego projektu FNP TEAM "A next-generation worldwide quantum sensor network with optical atomic clocks".

https://www.fnp.org.pl/asse…/Job-offer-1_TEAM_M-Zawada-1.pdf
https://www.fnp.org.pl/asse…/Job-offer-2_TEAM_M-Zawada-1.pdf


Stupendium dla doktoranta w projekcie NCN dr hab. I. Gorczyńskiej

Laboratorium Biofotoniki Stosowanej poszukuje doktoranta do realizacji projektu: „Rozwój metod obrazowania oraz analizy struktury i czynności błony naczyniowej oka ludzkiego z wykorzystaniem koherencyjnej tomografii optycznej”, pod kierownictwem dr hab. Iwony Gorczyńskiej. Grant sponsorowany przez Narodowe Centrum Nauki: OPUS 16, 2018/31/B/ST7/03138.

więcej informacji


Konkurs na stypendium doktoranckie w ramach projektu OPUS dr. hab. Michała Zawady, Prof. UMK

Dr. hab. Michał Zawada, Prof. UMK ogłasza konkurs o stypendium naukowe dla doktoranta w ramach grantu NCN "Badanie magicznych i zero-magicznych długości fali w optycznych zegarach atomowych z siecią odstrojoną ku niebieskiemu". Więcej informacji na stronie: https://ncn.gov.pl


Konkurs na stypendium doktoranckie w ramach projektu QuantEra dr. hab. Michała Zawady, Prof. UMK

Dr. hab. Michał Zawada, Prof. UMK ogłasza konkurs o stypendium naukowe dla doktoranta w ramach grantu NCN "Kwantowe zegary optyczne wzmocnione rezonatorem optycznym". Więcej informacji na stronie: https://ncn.gov.pl


Najlepszy student, absolwent, sportowiec, wyróżnienie - informacje

Wybory najlepszych studenta, absolwenta, studenta sportowca na UMK 2018/2019.
Z kandydatów na Wydziale wybierzemy najlepszego studenta, absolwenta i studenta sportowca WFAiIS, którzy będą zgłoszeni do etapu ogólnouczelnianego.
Wnioski należy złożyć w Dziekanacie do środy 11 września do godziny 9:00.
Czekamy na Wasze zgłoszenia!

więcej informacji


Dostęp do elektronicznej bazy bibliotecznej NASBI

Zachęcamy do korzystania z pełnotekstowego dostępu online do książek elektronicznych, kursów wideo oraz audiobooków przede wszystkim Wydawnictwa Helion, a także Onepress, Oxford University Press, Sensus, Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Videopoint i innych z zakresu informatyki, ekonomii, biznesu, psychologii, HR, nauk społecznych, prawa, kultury i sztuki oraz historii.

więcej informacji


W pierwszym tygodniu czerwca odbędą się w Toruniu dwa spotkania, które mogą być szczególnie interesujące dla naszych studentów i pracowników, polecamy:

 


Organizacja zajęć semestru letniego

Szanowni Państwo, 25 lutego rozpoczyna się semestr letni, który potrwa do 18 czerwca. Wzorem lat ubiegłych, z powodów organizacyjnych, część zajęć (szczególnie dla I roku) rozpoczyna się z opóźnieniem lub kończy przedwcześnie. 
Dotyczy to w szczególności: 

więcej informacji


Innowacyjne metody nauczania fizyki - nabór do projektu

Zapraszamy studentów kierunków fizyka, astronomia oraz fizyka techniczna I roku studiów stacjonarnych I stopnia do wzięcia udziału w projekcie Innowacyjne metody nauczania fizyki

więcej informacji


Projekt InterAPS - pierwszy nabór

7 stycznia 2019 roku rozpoczął się pierwszy nabór do projektu InterAPS. Projekt dotyczy międzynarodowej wymiany studentów, doktorantów oraz kady akademickiej, organizacji seminariów oraz konferencji, a także wspólnych badań prowadzonych przez partnerów z 5 europejskich uniwersytetów. Projekt trwa od 1 grudnia 2018 r. do 30 listopada 2020 r. Finansowanie projektu, który koordynowany jest przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,  pochodzi z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

więcej informacji


Konkurs na stanowisko post-doc projekcie TEAM dr. hab. I. Grulkowskiego, prof. UMK

Dr hab. Ireneusz Grulkowski zaprasza do wysyłania aplikacji w ramach konkursu na stanowisko postdoka w projekcie pn. Lenticular and vitreal light scattering and refraction for tomorrow's eye diagnostics (Załamanie i rozproszenie światła w soczewce i ciele szklistym oka w diagnostyce okulistycznej jutra), finansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach Programu TEAM ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR) 2014-2020.

więcej informacji


Oferta pracy dla studenta w grancie SONATA NCN dr. Szymona Śmigi


Dr Szymon Śmiga poszukuje osób zainteresowanych pracą w kierowanym przez siebie grancie SONATA NCN. Szczegółowe oferty można znaleźć tutaj.
Oferty można składać do 30.11.2018.


Konkurs na stypendium studenckie i doktoranckie w ramach projektu SONATA-BIS dr. hab. Ireneusza Grulkowskiego

Dr hab. Ireneusz Grulkowski ogłasza konkurs o stypendium naukowe dla studenta i doktoranta w ramach grantu NCN "Ultraszybka modulacja aberracji w wiązce światła dla poprawy parametrów układów obrazujących".

więcej informacji


Nabór na wyjazdy zagraniczne w programie Erasmus+

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą wyjazdów na uczelnie zagraniczne w ramach programu mobilności Erasmus +. Oferta dotyczy zarówno studentów, jak i doktorantów.

więcej informacji


Konkurs na stanowisko studenta w projekcie First TEAM dr. Piotra Kolenderskiego

Szczegółowe informacje w załączniku.


Grant na staże dla studentów astronomii

Nasz Wydział jest jednym z beneficjentów projektu "Universitas Copernicana Thorunensis in Futuro - modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni", który będzie finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach modułu "staże", uzyskaliśmy finansowanie na dodatkowe, płatne praktyki wakacyjne dla studentów astronomii, które obejmą ok. 20 osób w ciągu 4 lat.

więcej informacji