Bliskie spotkania z nauką

Wydarzenie przygotowały wspólnie: Wydział Chemii, Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki i Informatyki. fot. fot. Andrzej Romański

Setki uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wzięło udział w Dniu Otwartym Kierunków Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, który 15 grudnia zorganizowało pięć wydziałów UMK.

Wydarzenie, podczas którego młodzież mogła wziąć udział w warsztatach, wykładach oraz zwiedzić pracownie i laboratoria, przygotowały wspólnie: Wydział Chemii, Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki i Informatyki.

Na gości Wydziału Chemii czekały m.in. prezentacje kierunków studiów: chemii ogólnej, chemii medycznej, chemii kryminalistycznej, chemii kosmetycznej, chemii i technologii żywności; udział w prostych doświadczeniach i pomiarach oraz Międzyszkolny Festiwal E(x)plory.

Kierunki z oferty wydziałów goście Drzwi Otwartych mieli szansę poznać od strony praktycznej
fot. Andrzej Romański

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych – oprócz prezentacji prowadzonych na nim kierunków – zaproponował młodzieży udział w zajęciach pokazowych realizowanych w salach laboratoryjnych oraz możliwość zapoznania się z ofertą kół naukowych i okazję do bezpośrednich rozmów ze studentami i studentkami.

Osoby zainteresowane geografią i kształtowaniem krajobrazu, gospodarką przestrzenną oraz turystyką i rekreacją na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej miały szansę zapoznać się ze specyfiką poszczególnych katedr, w których naukowcy zajmują się m.in. kartografią i teledetekcją, hydrologią, geologią, geomorfologią, gleboznawstwem, klimatologią i meteorologią, turystyką oraz geografią społeczno-ekonomiczną. W programie znalazły się także spotkania z przedstawicielami kół naukowych oraz zwiedzanie siedziby wydziału.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej przygotował dla uczniów i uczennic prezentację swojej oferty edukacyjnej, wykłady popularnonaukowe z pokazami doświadczeń z fizyki oraz wizyty w laboratoriach dydaktycznych. Goście w nowo wzniesionym gmachu Centrum Nauk Technicznych odwiedzili Pracownie Programowalnych Sterowników Przemysłowych, Robotów Przemysłowych, Maszyn Numerycznych oraz Robotów Mobilnych. Mogli również zobaczyć laboratorium telemedycyny i informatyki medycznej.

Wydział Matematyki i Informatyki również przygotował aktywności, dzięki którym można było dowiedzieć się więcej o studiach i o tym, czym zajmują się studenci i studentki oraz kadra naukowa w swojej pracy.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.