UMK i Konferencja Gospodarcza Polonii

Panel z udziałem naukowców z UMK poprowadzi prof. dr hab. W. Duch z WFAiIS fot. Andrzej Romański

Panel pt. „Nauka i biznes – fundament sprzyjający rozwojowi opartemu o innowacje” z udziałem naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika jest jednym z wydarzeń XX Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii, która w dniach 26-27 maja 2018 r. zagości w Toruniu. UMK jest partnerem całego przedsięwzięcia.

Konferencja łączy przedstawicieli polonijnego świata biznesu z całego globu. Stanowi dla nich swego rodzaju platformę dialogu, jest okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów.

Pierwszy dzień jubileuszowej odsłony wydarzenia (26 maja br.) odbędzie się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki przy Al. Solidarności 1-3 w Toruniu. Spotkania zaplanowane na niedzielę 27 maja będą miały miejsce na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK przy ul. Gagarina 13a.

Dyskusja pt. „Nauka i biznes – fundament sprzyjający rozwojowi opartemu o innowacje”, której moderatorem będzie prof. dr hab. Włodzisław Duch z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, rozpocznie się 27 maja o godz. 9:30 w sali 3 WNEiZ i potrwa do godz. 10:15. Odbędzie się w języku polskim. Wezmą w niej udział:

• dr Emilia Mikołajewska z Zakładu Terapii Manualnej Collegium Medicum UMK oraz dr inż. Dariusz Mikołajewski z Laboratorium Neurokognitywnego w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu, czyli członkowie zespołu badaczy – twórców wykonanego w technologii druku 3D egzoszkieletu pasywnego służącego wsparciu siły osłabionych kończyn górnych u dzieci;

• dr Aleksandra Radtke z Katedry Chemii Nieorganicznej i Koordynacyjnej UMK, broker innowacji UMK w Toruniu, odpowiedzialna za monitorowanie procesów transferu technologii na Wydziałach: Chemii; Biologii i Ochrony Środowiska oraz w Collegium Medicum, prezes Zarządu uniwersyteckiej spółki Nano-implant założonej w celu uruchomienia linii technologicznej medycznych implantów tytanowych nowej generacji;

• dr Anna Szkulmowska z Instytutu Fizyki UMK, broker innowacji na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, współzałożycielka pierwszej na UMK spółki typu spin-out - AM2M Sp. z o.o. sp. k., której misją jest opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań lub produktów w obszarze B+R sektora medycznego i nieinwazyjnych technik badań materiałowych w oparciu o unikatową wiedzę w dziedzinie zaawansowanych metod optycznych.

Będzie to jedna z 14 zaplanowanych na 27 maja sesji panelowych. Tematyka pozostałych będzie związana m.in. z turystyką, zdrowiem, budownictwem, tworzywami sztucznymi, biotechnologią, nowoczesnych trendów w biznesie etc. Wstęp ne wszystkie sesje jest wolny.

Organizatorem tegorocznej edycji Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii jest Fundacja Polonia Gospodarcza Świata oraz Miasto Toruń.

Szczegółowe informacje (m.in. program wydarzenia) na stronie: konferencjapolonii.pl.