Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Konkurs FAST

Od 2010 roku Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu i Fundacja Aleksandra Jabłońskiego corocznie ogłaszają konkurs pod nazwą “Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu” – FAST. Po dwóch edycjach w formie zdalnej, wracamy do organizacji Konkursu stacjonarnie! Zapraszamy do Torunia!
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich zainteresowanych studiowaniem u nas astronomii, fizyki lub fizyki technicznej. Nagrodami w Konkursie są trzy stypendia w kwocie 800 zł miesięcznie każde płatne przez 10 miesięcy oraz karty podarunkowe. Łączna pula nagród wynosi 29500 zł. Dodatkowo, wszyscy laureaci otrzymują gwarancję przyjęcia na studia na dowolnym kierunku prowadzonym przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, tj. na automatyce i robotyce, astronomii, fizyce, fizyce technicznej lub informatyce stosowanej.
Uczestnikom zakwalifikowanym do finału oraz ich opiekunom (maksymalnie jedna osoba na uczestnika) przysługuje zwrot kosztów podróży oraz pokrycie kosztów zakwaterowania na czas trwania finału (szczegóły w regulaminie konkursu).

Dokumentacja:

Regulamin Konkursu FAST XIII edycji.
Karta zgłoszenia do Konkursu FAST XIII edycji (pdf, doc).
Obowiązek informacyjny XIII edycji.
Formularz zwrotu kosztów dojazdu: docx, pdf

Terminarz XIII edycji Konkursu:

  • ogłoszenie Konkursu: grudzień 2022 r.,
  • termin nadsyłania prac: 1 marca 2023 r.,
  • ogłoszenie listy finalistów: 17 marca 2023 r.,
  • finał: 1 kwietnia 2023 r.

Kontakt: konkurs.FAST@fizyka.umk.pl

W XIII edycji zgłosiło się 22 uczniów. Jury Konkursu do finału zakwalifikowało 12 uczestników. Relacja z finału XIII edycji.

PROGRAM FINAŁU

Archiwum FAST