Prof. Wieslaw Nowak został dyrektorem Szkoły Doktorskiej

fot. Andrzej Romański

Rektor UMK wręczył powołania pierwszym dyrektorom szkół doktorskich, które będą działały na naszym Uniwersytecie.

Na UMK, zgodnie z przyjętym niedawno Statutem, zostaną powołane cztery interdyscyplinarne szkoły doktorskie: Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych, Nauk Społecznych oraz Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Rektor Andrzej Tretyn powołał 10 maja prof. dra hab. Tomasza Szlendaka z Wydziału Humanistycznego na dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych oraz prof. dra hab. Wiesława Nowaka z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na stanowisko dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Interdyscyplinarne szkoły doktorskie są elementem nowego systemu kształcenia doktorantów wprowadzonego przez reformę nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpią one dotychczasowe studia doktoranckie (III stopnia) prowadzone na poszczególnych wydziałach.