Dziewiąty finał konkursu FAST

Uczestnicy finału FAST 2019 fot. Michał Bartkiewicz

W dniach 30-31 marca odbył się dziewiąty finał konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2019". Spośród 38 nadesłanych komisja konkursowa zakwalifikowała do finału 13 prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Inowrocławia, Jastrzębia-Zdroju, Kielc, Kwidzyna, Poznania, Szczecina i Torunia. Finaliści spotkali się na naszym Wydziale.

Uczniowie przedstawili swoje prace o tematyce związanej z fizyką lub astronomią (program). Komisja w składzie: prof. dr hab. Mirosław Bylicki, dr hab. Krzysztof Gęsicki, prof. UMK oraz prodziekan ds.organizacji kształcenia dr hab. Jacek Jurkowski, wraz z przedstawicielem Fundacji Aleksandra Jabłońskiego dr Justyną Cembrzyńską, wyłoniła laureatów:

• pierwsze miejsce: Marcin Makowski (ZSGiLA w Toruniu) oraz Maksymilian Mańko (International School of Poznań),
  • drugie miejsce: Małgorzata Pluskota  (ZS nr 6 w Jastrzebiu-Zdroju) oraz Maciej Lewandowski (I LO w Toruniu),
  • trzecie miejsce: Jakub Łukasz Łukaszewski (II LO w Inowrocławiu) oraz Jakub Wandelewski (II LO w Poznaniu).

Ponadto wyróżniono Martę Tomalak (I LO w Inowrocławiu), która otrzymała też specjalną nagrodę społeczności doktoranckiej.

Gratulujemy!

Uczniowie w sobotę zwiedzili jeszcze laboratoria w Instytucie Fizyki, a w niedzielę wybrali się do Centrum Astronomii. Mieli też okazję dowiedzieć się, jak studiuje się na WFAiIS.

Dziękujemy wszystkim, którzy współorganizowali FAST 2019!

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.