Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Międzynarodowe lato z naukami ścisłymi

Zdjęcie ilustracyjne
W czasie pobytu w Toruniu uczestnicy programu TSSP ExSci realizują swoje projekty badawcze, słuchają wykładów i poznają uroki miasta fot. fot. Nadesłane

15 studentów i studentek z zagranicy gości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach międzynarodowego programu stażowego Toruń Student Summer Program in Exact Sciences (TSSP ExSci).

W tym roku do Torunia przyjechali uczestnicy z Indii, Chorwacji, Serbii, USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Włoch, Austrii oraz Ukrainy. Młodzi naukowcy pod okiem badaczy z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Matematyki i Informatyki realizują projekty obejmujące swoją tematyką badania z fizyki, matematyki, astronomii, automatyki, robotyki, a także nauk komputerowych.

W letnim programie stażowym uczestniczą młodzi naukowcy z dziesięciu krajów
fot. Nadesłane

Oprócz pracy nad projektami stażyści mają okazję posłuchać wykładów w języku angielskim o badaniach prowadzonych na WFAiIS i WMiI. W tym roku wystąpienia wygłosili: dr Katarzyna Walczewska-Szewc o symulacjach dynamiki molekularnej, dr inż. Sławomir Bilicki o zegarach atomowych, dr Krzysztof Jasiński o teorii niezawodności, dr Przemysław Berk o teorii układów dynamicznych oraz prof. Andrzej Mróz o obliczeniowej teorii liczb.

Studenci i studentki mają również okazję zapoznać się z urokami Torunia dzięki organizacji licznych wydarzeń towarzyszących.

Więcej informacji na temat programu dostępnych jest na stronie: https://tssp.umk.pl/exsci/index.html

TSSP ExSci realizowany jest w ramach projektu "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

pozostałe wiadomości