Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Finał Konkursu Projektów Zespołowych 2022/2023

Laureaci 1 miejsca - zespół ICY wraz z Komisją Konkursową
Laureaci 1 miejsca - zespół ICY wraz z Komisją Konkursową fot. Rafał Linowiecki

14 czerwca br. odbył się Finał Konkursu Projektów Zespołowych, wydarzenia, które Wydział współorganizuje z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego. Podczas prezentacji, studenci trzeciego roku Informatyki Stosowanej podsumowali swoją pracę nad projektami realizowanymi w ramach zajęć Pracowni Projektów Zespołowych.

Komisja w składzie:

  1. mgr inż. Piotr Ablewski
  2.  dr hab. Rafał Adamczak, prof. UMK
  3.  dr hab. Beata Derkowska-Zielińska, prof. UMK
  4.  mgr inż. Michał Joachimiak
  5.  dr inż. Sebastian Meszyński
  6.  dr Anna Szkulmowska
  7.  dr Justyna Gupta – przedstawicielka Fundacji Aleksandra Jabłońskiego
  8.  dr Bartosz Ziemkiewicz – przedstawiciel Wydziału Matematyki i Informatyki
  9.  Irmina Marcinkiewicz – przedstawicielka MSU Publishing
  10.  Łukasz Sikorski – przedstawiciel Dark Point Games S.A.

wyłoniła Laureatów:
1 miejsce - członkowie zespołu ICY  (nagroda: 500 zł dla każdego członka zespołu),
2 miejsce - członkowie zespołu Opennavication (nagroda: karta podarunkowa o wartości 150 zł dla każdego członka zespołu),
3 miejsce - członkowie zespołu
Sentakki  (nagroda: karta podarunkowa o wartości 150 zł dla każdego członka zespołu). 

Gratulujemy!

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone zwycięzcom i wyróżnionym zespołom podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego 2023/2024. Dziękujemy studentom za udział, wytrwałą pracę nad projektami oraz koordynatorowi Konkursu mgr. inż. Rafałowi Linowieckiemu z Katedry Informatyki Stosowanej za przeprowadzenie finału. Atmosfera wydarzenia była niezapomniana!

21 czerwca br. odbędzie się Międzywydziałowy Konkurs Projektów Zespołowych, w którym wezmą udział Laureaci Konkursów z Wydziałów FAiIS oraz MiI. Zapraszamy do Auli Wydziału Matematyki i Informatyki!

W Konkursie udział brały następujące zespoły:

Sentakki Project
Skład: Mikołaj Czurłowski, Damian Maza (lider), Agnieszka Piszcz, Mateusz Różański
“Nasza aplikacja służy do rezerwacji pralek w akademikach UMK. Jest to rozwiązanie stworzone specjalnie dla studentów UMK. Aplikacja
umożliwia łatwą rezerwację pralek oraz płatność za nie za pomocą kilku kliknięć z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Dodatkowo, pracownicy UMK mają ciągły dostęp do zarządzania pralniami.”

MusicSync
Skład: Weronika Preinl, Miłosz Redliński (lider), Paweł Schulz, Dawid Szczybyło
W projekcie MusicSync stworzyliśmy aplikację, dzięki której możliwe jest synchroniczne odtworzenie dźwięku na wielu urządzeniach z systemem Android.”

Zdalne monitorowanie snu i czuwania osób niepełnosprawnych
Skład: Piotr Filipski, Klaudia Gackowska (liderka), Maciej Komorowski, Dawid Kułakowski
Aplikacja WakeWatch odpowiada na potrzeby osób niepełnosprawnych sparaliżowanych czterokończynowo, w szczególności osób cierpiących na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Jest to choroba neurodegeneracyjna, która prowadzi do upośledzenia funkcji ruchowych, a stopniowo także innych funkcji organizmu, co wymaga m.in. wspierania oddechu. Częstym towarzyszącym jej problemem jest zachłyśnięcie, które wymaga oddessania płynów w drogach oddechowych. Może zdarzyć się w dowolnej chwili, także w nocy i wymaga natychmiastowej reakcji. Aplikacja wykrywa przebudzenie osoby chorej i powiadamia o tym opiekuna za pomocą modułu instalowanego na jego smartfonie. Osoba chora może jednak wstrzymać alarm, na co pozwala obsługiwany wzrokowo interfejs aplikacji. Eye-tracker, działający w świetle podczerwonym, którego używamy do kontroli aplikacji, jest też wykorzystywany do detekcji otwarcia oczu. Dzięki temu nie jest konieczne oświetlenie utrudniające zaśnięcie (światło podczerwone nie jest dla ludzkiego oka widoczne).”

Wirtualne Schronisko
Skład: Bartosz Grabowski (lider), Jakub Karp, Dawid Lisicki, Wojciech Misiak
"»Wirtualne Schronisko« to aplikacja webowa stworzona z myślą o wsparciu zwierząt przebywających w schroniskach. Jej głównymi celami są: umożliwienie użytkownikom dokonywania wpłat na rzecz potrzebujących zwierząt, promowanie adopcji oraz łatwiejszy dostęp do informacji o podopiecznych schroniska. Tworząc „Wirtualne Schronisko” chcemy zmienić życie zwierząt na lepsze."

Medical Device Simulator
Skład: Wiktoria Bobrowska, Mikołaj Makowski (lider), Dawid Cybula, Igor Bugajski
Celem projektu było stworzenie symulatora termometru oraz aplikacji mobilnej i webowej do sterowania wyświetlaną temperaturą na potrzebę symulacji medycznych.”

ICY
Skład: Aleksandra Jagiełło (liderka), Michał Meller, Hubert Piątkowski
Ogrom treści dostępnych dzisiaj z poziomu ekranu urządzenia mobilnego przywodzi na myśl wielką górę lodową, na której coraz głębszych poziomach możemy znaleźć narzędzia, dzięki którym wiele aspektów naszego życia staje się wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Mobilna bankowość czy też aplikacje pozwalające na zakup biletu w komunikacji miejskiej to wygoda, którą bierzemy obecnie za oczywistość. Jednak osoby niedowidzące nie mogą się cieszyć wieloma z tych funkcji przez nieprzystosowane do ich potrzeb oprogramowanie, które rzadko zapewnia ustawienia pozwalające im w łatwy sposób z niego korzystać. Taka sytuacja sprawia, że zostają ograniczeni do treści, które stanowią zaledwie wierzchołek tej góry lodowej. Tworząc ICY chcemy wyjść naprzeciw ich potrzebom i zapewnić narzędzie, które pozwoli im zobaczyć to co schowane pod taflą i korzystać z tego w przystępny sposób.”

Opennavication
Skład: Mateusz Bloch (lider), Patryk Czajkowski, Marcin Bieleniewicz
Open - Interaktywna mapa oparta na open street map
navi - Nawigacja w pomieszczeniach i poza nimi
cation - Pozycjonowanie za pomocą wifi
To aplikacja do nawigacji, która nie tylko nawiguje do danego budynku np. do wydziału UMK, galerii ale nawiguje też w budynku dzięki temu np. już się nie spóźnisz na zajęcia szukając odpowiedniej sali.”

 

 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Laureaci Konkursu Projektów Zespołowych 2022/2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Laureaci Konkursu Projektów Zespołowych 2022/2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Laureaci Konkursu Projektów Zespołowych 2022/2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentacja projektu Sentakki. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentacja projektu Sentakki. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentacja projektu Sentakki - szop pracz. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.