KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Jedenasty finał FAST

Zdjęcie ilustracyjne
XI finał FASTu odbył się w formie zdalnej

W dniu 27 marca odbył się jedenasty finał konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2021". Spośród 31 nadesłanych prac o tematyce związanej z fizyką lub astronomią, komisja konkursowa zakwalifikowała do finału 16 prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy, Dębicy, Gniezna, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Kielc, Milanówka, Niepołomic, Poznania, Szczecina i Torunia. W finale uczniowie przedstawili krótkie wykłady w trybie zdalnym.

Program finału.

Komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Mirosław Bylicki, dr hab. Iwona Gorczyńska, prof. UMK, dr hab. Cezary Migaszewski, prof. UMK, dr Katarzyna Siudzińska wraz z przedstawicielem Fundacji Aleksandra Jabłońskiego dr Justyną Cembrzyńską, wyłoniła laureatów:

  • pierwsze miejsce: Mikołaj Szyszka, z nagrodą stypendium w wysokości 5000 zł (brutto) i dwie karty prezentowe Empik;
  • drugie miejsce ex aequo: Jakub Masny i Maciej Trzaskowski, każdy z nagrodą stypendium w wysokości 5000 zł (brutto) i kartą prezentową Empik;
  • trzecie miejsce: Jakub Pilarski z nagrodą w postaci miejsca w domu studenckim i karty prezentowej Empik.

Mikołaj Szyszka z International School of Poznań, uczeń dra Błażeja Ratajczaka, przedstawił prezentację pt. „W jaki sposób pokrywa pyłu na panelu słonecznym wpływa na jego moc wyjściową?”

Jakub Masny z XIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie, uczeń dr Anety Miki, przedstawił prezentację pt. „Odkrywanie grawitacji”.

Maciej Trzaskowski z Zespołu Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie, uczeń mgr Iwony Wylegały, przedstawił prezentację pt. „Magnes w magnes - prąd indukcyjny”.

Jakub Pilarski z XIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie, uczń dr Anety Miki, przedstawił prezentację pt. „Kosmiczne śmieci”.

Wyróżnienia  i nagrody w postaci miejsc w domu studenckim otrzymali Witold Klecha z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, uczeń mgra Mariusza Kamińskiego, za prezentację „Domowe obserwacje i analiza widmowa” oraz Maksym Zok ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach, uczeń mgr Marzeny Pilch, za prezentację „Kosmiczne śmieci. Problem międzyplanetarnego gatunku ludzkiego”.

Ponadto specjalną nagrodę społeczności młodych pracowników i studentów Wydziału otrzymał Filip Sugier z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczeń dra Damiana Mikulskiego, za prezentację pt. „Opracowanie Efektu Einsteina-de Haasa”.

 Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy współorganizowali FAST 2021!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.