Wymiana polsko-niemiecka

prof. dr hab. Ireneusz Grabowski fot. Andrzej Romański

Projekt Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK uzyskał finansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Polską a Niemcami.

Dyrektor NAWA w oparciu o rekomendację polsko-niemieckiej wspólnej komisji ds. wyboru projektów w ramach programu bilateralnej wymiany naukowców podjął decyzję o finansowaniu 13 spośród 20 poprawnych formalnie wniosków złożonych w edycji 2019. Wśród nich znalazł się projekt „Accurate Kohn-Sham methods for large molecules: utilization of a fragment-based optimized effective potential method” dotyczący współpracy prof. Ireneusza Grabowskiego z prof. Andreasem Hesselmannem i Andreasem Goerlingiem z Lehrstuhl für Physikalische und Theoretische Chemie Universität Erlangen-Nürnber.

Wyniki konkursu.