KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
fax: +48 56 622 5397

Za zasługi dla Torunia

obrazek: fot.Andrzej Romański]
fot. Andrzej Romański

Prof. dr hab. Stanisław Dembiński zostanie uhonorowany medalem "Za Zasługi dla Miasta Torunia". Uroczyste wręczenie odznaczenia odbędzie się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta w dniu 28 grudnia.

Rektor UMK w latach 1981-1982 został doceniony za wieloletni, trwały i niepowtarzalny wkład w rozwój naszego miasta poprzez aktywną i twórczą pracę naukową i badawczą, promowanie dobrego imienia Torunia poprzez bogaty dorobek naukowy znany w całym kraju i poza jego granicami, a także prowadzenie energicznych działań na rzecz demokratyzacji i autonomii zarówno toruńskiego uniwersytetu, jak i całego szkolnictwa wyższego w Polsce. Rada Miasta z uznaniem odniosła się też do wspierania wolnościowych ruchów studenckich, bliskiej współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów UMK, pomocy strajkującym oraz obrony internowanych i prześladowanych pracowników i studentów skutkującej usunięciem z funkcji Rektora UMK (źródło: www.torun.pl).

Biogram prof. dr. hab. Stanisława Dembińskiego

Medal "Za Zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze jest zaszczytnym wyróżnieniem przyznawanym osobom prawnym i fizycznym bądź organizacjom, które wybitnie przyczyniły się do rozwoju miasta, przysporzyły mu dobrego imienia i chwały bądź zasłużyły się mieszkańcom Torunia.

pozostałe wiadomości