Ósmy finał konkursu FAST

Finaliści FAST 2018 fot. Anna Bartkiewicz

W dniach 14-15 kwietnia odbył się ósmy finał konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu". Spośród 31 nadesłanych prac komisja FAST 2018 zakwalifikowała do finału 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ełku, Krakowa, Kutna, Kwidzyna, Pabianic, Poznania, Radziejowa, Słupska, Tczewa i Torunia. Finaliści spotkali się na naszym Wydziale.

Uczniowie przedstawili swoje prace o tematyce związanej z fizyką lub astronomią (program). Komisja w składzie: prof. dr hab. Andrzej Marecki, prof. dr hab. Mirosław Bylicki, dr hab. Jacek Jurkowski wraz z przedstawicielem Fundacji Aleksandra Jabłońskiego dr Justyną Cembrzyńską, wyłoniła laureatów:

• pierwsze miejsce: Agnieszka Omernik (I LO w Tczewie) uczennica p. Tomasza Kacika (nagroda: stypendium + bon na podręczniki),
  • drugie miejsce: Tomasz Rzymyszkiewicz  (V LO w Toruniu) uczeń p. Tomasza Zakrzewskiego oraz Dawid Jankowski (ZSiP w Radziejowie) uczeń  p. Janusza Wrzesińskiego (nagroda: stypendium),
  • trzecie miejsce Adam Boroń  (II LO w Kutnie) uczeń p. Sławomira Klarzaka, Hanna Szafrańska (II LO w Poznaniu) uczennica p. Damiana Mikulskiego, Kamil Kozakiewicz (II LO w Kwidzynie) uczeń p. Marii Kołłupajło
    (nagroda: miejsce w domu studenckim),

Ponadto wyróżniono Artura Krawczyka (II LO w Pabianicach) ucznia p. Pawła Samulkiewicza, Sandrę Muchę (I LO w Kwidzynie) uczennicę p. Joanny Poźniak, Maję Martę Piekarską (I LO w Ełku) uczennicę p. Wiesławy Marcinkiewicz (nagroda: bon na podręczniki). Specjalną nagrodę przyznała społeczność studencko-doktorancka Annie Helenie Koronkiewicz (I LO w Ełku) uczennicy p. Wiesławy Marcinkiewicz.

Gratulujemy!

Uczniowie w sobotę zwiedzili jeszcze laboratoria w Instytucie Fizyki, a w niedzielę wybrali się do Centrum Astronomii.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję za rok i na przyszłych studentów-FASTowców!

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.