Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Dziewczyny do ścisłych

Najbliższy Dzień otwarty na WFAiIS już 11 kwietnia 2019 r.
Miejsce: Instytut Aleksandra Jabłońskiego, ul. Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
Adresaci akcji: młodzież szkół średnich, w szczególności dziewczyny
Uczestnictwo bezpłatne


Program Dnia otwartego na WFAiIS 2019

UWAGA: Na warsztaty, pokazy i zwiedzanie Centrum Astronomii obowiązuje rejestracjaLiczba miejsc jest ograniczona.

 


Koordynator:
Mirosław Bylicki
e-mail: dziewczyny@fizyka.umk.pl


Dziewczyny do ścisłych! – nasza misja

Co roku włączamy się w ogólnopolską kampanię Dziewczyny do ścisłych!, organizowaną przez Fundację Edukacyjną Perspektywy pod patronatem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej celem jest pobudzanie zainteresowań młodzieży, w szczególności dziewcząt, naukami ścisłymi i technicznymi oraz zachęcenie jej do podejmowania studiów na tych właśnie kierunkach. Akcja obejmuje kilka wydarzeń w roku: Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektyw, Ogólnopolską Konferencję Prasową, Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn i Biegi w Kasku, Salony Maturzystów oraz Międzynarodową Konferencję Women in TECH Summit.

Kulminacją kampanii Dziewczyny do ścisłych! jest odbywający się wiosną Dzień Otwarty, na który serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich. Podczas Dnia Otwartego na WFAiIS przedstawiamy ofertę edukacyjną i stypendialną. Informujemy o możliwościach rozwoju kariery naukowej, o naszej współpracy z partnerami przemysłowymi, o losach zawodowych absolwentów. Koła naukowe, doktoranci oraz pracownicy organizują warsztaty i pokazy z fizyki, astronomii, informatyki oraz automatyki i robotyki. Organizujemy spotkania ze studentami i ciekawymi gośćmi – kobietami związanymi zawodowo z naukami ścisłymi i technicznymi. Atrakcją są niewątpliwie wycieczki do Centrum Astronomicznego w Piwnicach i do Studium Politechnicznego przy ul. Okrężnej w Toruniu.

Zachęcamy do włączenia się do akcji przełamywania barier mitów o „trudnych” kierunkach studiów, kierunkach „typowo męskich” i błędnego przekonania o braku perspektyw zatrudnienia po ukończeniu studiów na kierunkach ścisłych.