Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
fax: +48 56 622 5397

Akademia Fortinet WFAiIS UMK

W 2013 roku w wyniku współpracy z firmą Meru Networks na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej uruchomione zostały specjalistyczne kursy z zakresu sieci bezprzewodowych. Były to pierwsze w skali światowej zajęcia skierowane dla studentów wyższej uczelni poświęcone unikatowym bezprzewodowym technologiom jednokanałowym opartym na wirtualnej komórce i wirtualnym porcie. W 2015 firma Meru Networks została częścią firmy Fortinet, która jest światowym liderem z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. W wyniku dalszej współpracy utworzona została Akademia Fortinet WFAiIS UMK, w ramach której realizowane są specjalistyczne kursy z zakresu sieci bezprzewodowych i bezpieczeństwa.

Zajęcia skierowane są do osób posiadających zaawansowaną wiedzę z sieci komputerowych. Podczas kursu uczestnicy poznają sposoby działania i konfiguracji sieci bezprzewodowych opartych na autonomicznych punktach dostępowych oraz kontrolerach WLAN. W laboratorium do dyspozycji studentów dostępnych jest między innymi dziesięć niezależnych stanowisk wyposażonych w wirtualne kontrolery, system umożliwiający zarządzenia wieloma wirtualnymi kontrolerami oraz szesnaście punktów dostępowych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o oprogramowanie System Director oraz Network Manager. Kurs kończy się egzaminem weryfikującym nabytą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Najlepsi studenci otrzymują certyfikat poświadczający znajomość zagadnień dotyczących instalacji i konfiguracji rozwiązań Fortinet dla sieci bezprzewodowych.

Kursy realizowane są w toku zajęć studiów dziennych na kierunku Informatyka Stosowana oraz w ramach Podyplomowego Studium Programowania i Zastosowań Komputerów.

Kontakt:
dr Mariusz Piwiński
email:Mariusz.Piwinski@fizyka.umk.pl