TAPS 2019 - wakacyjny staż na WFAiIS

Uczestnicy TAPS2019 fot. Kamil Fedus

Podobnie jak w ubiegłych latach tegoroczne wakacje na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK upływają pod znakiem międzynarodowego programu stażowego Toruń Astrophysics/Physics Summer Program (TAPS 2019), w ramach którego 26 studentów z Polski i z zagranicy realizuje projekty naukowe pod okiem badaczy z Wydziału.
Tematyka projektów, nad którymi pracują uczestnicy TAPS, obejmuje badania z astrofizyki i astronomii, obliczenia kwantowo-mechaniczne, nanofotonikę i optykę kwantową, zegary atomowe, tomografię optyczną oraz fizykę antymaterii.

Oprócz realizacji projektów badawczych, stażyści spotykają się raz w tygodniu, aby posłuchać wykładów w języku angielskim o badaniach prowadzonych na WFAiIS. Wykłady wygłoszą dr Piotr Kolenderski, prof. Michał Zawada, dr Maciej Koprowski, prof. Ireneusz Grulkowski oraz prof. Sebastian Maćkowski.

W tegorocznej edycji TAPS uczestniczy 26 studentów i doktorantów - 9 z Polski i 17 z zagranicy. Szczegóły programu: www.fizyka.umk.pl/taps