Wymiana bilateralna naukowców

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki naboru wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców Canaletto pomiędzy Polską a Włochami. W oparciu o rekomendację wspólnej polsko-włoskiej komisji ds. wyboru projektów Dyrektor NAWA podjął decyzję o finansowaniu 15 spośród 100 wniosków złożonych i poprawnych formalnie. Wśród nich znajduje się projekt „Transforming ab initio Density Functional Theory into a practical tool for computational chemistry”, którego koordynatorem jest prof. dr hab. Ireneusz Grabowski, a członkami zespołu dr Szymon Śmiga i student Mateusz Witkowski. Wymiana będzie realizowana z Center for Biomolecular Nanotechnologies @UNILE  Italian Institute of Technology z Włoch.