Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Doktorat z nagrodą

Zdjęcie ilustracyjne
Dr inż. Rafał Szczepański z Instytutu Nauk Technicznych, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej fot. fot. Andrzej Romański

Dr inż. Rafał Szczepański z Instytutu Nauk Technicznych zdobył drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską obronioną w 2023r.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu był TRUMPF Huettinger Poland, przy merytorycznym wsparciu Politechniki Warszawskiej. Jury wyłaniało najlepsze prace inżynierskie, techniczne i doktorskie dotyczące automatyki, elektroniki, elektrotechniki, informatyki technicznej lub telekomunikacji. Rywalizacja była kilkuetapowa.

Do finału zakwalifikowano, w trzech kategoriach, 18 prac. Warto podkreślić, że dr inż. Rafał Szczepański był jedynym przedstawicielem uniwersytetu szerokoprofilowego – pozostałe osoby reprezentowały uczelnie techniczne.

Konkursowa rywalizacja była kilkuetapowa, do finału weszło 18 laureatów fot. Nadesłane

Jury złożone z akademickich ekspertów postanowiło przyznać dr inż. Szczepańskiemu drugą nagrodę za pracę "Sterowanie adaptacyjne silnika PMSM o zmiennym momencie bezwładności z wykorzystaniem inspirowanych przyrodą algorytmów optymalizacyjnych i regulatora bazującego na sprzężeniu od wektora zmiennych stanu". Jej promotorem był dr hab. inż. Tomasz Tarczewski, prof. UMK z Instytutu Nauk Technicznych.

Więcej informacji o konkursie

pozostałe wiadomości