Konkurs "Skołuj Projekt" rozstrzygnięty!

fot. nadesłane

Studencka Sekcja Obserwacyjna działająca na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK wygrała 5. edycję konkursu „Skołuj Projekt”, organizowanego przez Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Konkurs adresowany był do wszystkich kół naukowych działających na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tegorocznej odsłonie rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się projekt przygotowany przez Studencką Sekcję Obserwacyjną. Jego głównym celem jest popularyzowanie astronomii wśród uczniów podtoruńskich szkół podstawowych i średnich poprzez organizację warsztatów naukowych, podczas których prowadzone będą m.in. obserwacje nieba. Opiekunem SSO jest dr hab. Gracjan Maciejewski.

Na realizację pomysłu zwycięzcy otrzymają 2500 złotych. Nagroda w konkursie finansowana jest ze środków pozyskanych z 1% podatku na rzecz Fundacji Amicus UNC (KRS 00000 27675).