Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Erasmus+ Kraje Partnerskie - Maroko

Zdjęcie ilustracyjne
nadesłane

W dniach 26 – 30 listopada 2018 roku pracownicy naszego Wydziału: dr Anna Zawadzka, dr Robert Frankowski, mgr Andrzej Korcala i dr Przemysław Płóciennik byli gośćmi Chouaib Doukkali University El Jadida – National School of Applied Sciences w Maroku. Kolejny już pobyt naukowców naszego Wydziału w tym ośrodku finansowany był w ramach projektu Erasmus+ Kraje Partnerskie - Szkolnictwo Wyższe "Mobilność studentów i pracowników” w latach 2017-2019. Koordynatorem wymiany z Marokiem na naszym Wydziale jest dr Anna Zawadzka

W trakcie pobytu na zaproszenie prof. Miny BAKASSE i prof. Abdelowaheda HAJJAJI nasi pracownicy zaprezentowali badania naukowe i kierunki rozwoju Katedry Automatyki i Systemów Pomiarowych, zaplecze aparaturowe, wyposażenie pracowni dydaktycznych oraz prowadzone zajęcia dydaktyczne. W trakcie seminariów i paneli dyskusyjnych ze studentami, doktorantami i profesorami zapoznali się z potrzebami i możliwościami dalszego rozwoju współpracy z Uniwersytetem Chouaib Doukkali. Jednym z istotniejszych punktów programu było zwiedzanie doskonale wyposażonych pracowni dydaktycznych związanych z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych.

Podczas dyskusji z koordynatorem programu Erasmus+ prof. Karimą BOUZIANE wskazano na potrzebę rozszerzenia współpracy o nowe kierunki: chemię, nauki ekonomiczne i archeologię. Nasi pracownicy wzięli również udział w procesie rekrutacji studentów, którzy w semestrze letnim 2019 roku będą studiowali na Wydziale Fizyki, Astronomii i IS.

W ramach współpracy zapoczątkowanej przez dr Annę Zawadzką nasi pracownicy byli współorganizatorami i uczestnikami międzynarodowych konferencji naukowych:

  • International conference on Advanced Materials for Photonics, Sensing and Energy AppliCAtions (AMPSECA 2017) – Agadir Maroko, 2017 - International Advisory Committee.
  • 13th International Conference on Frontiers of Polymers & Advanced Materials – Marrakesz, Maroko, 2015 - International Advisory Committee.
  • International Conference on Advanced Materials for Photonics, Sensing and Energy Conversion Applications (AMPSECA 2012), El Jadida, Maroko, 2012 - Organizing Committee: International Committee. 

Profesorowie z Maroka odwiedzili nasz Wydział trzykrotnie. Na naszym wydziale przebywali studenci i doktoranci z Maroka:

Semestr letni 2017 – 4 osoby (Amine ALAOUI BELGHITI, Aouatif AAMOUM, Hanane HAMDOUCHI, Fatima-Ezzahra RAQAQ) 

Semestr letni 2018 – 4 osoby (Hind LAMKAOUANE, Meriem LOUGDALI, Aouatif AAMOUM, Laure LEBOUC).

Wyniki prowadzonych wspólnie badań zostały opisane w 16 artykułach naukowych opublikowanych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym (Optical Materials, Journal of Luminescence, Optical and Quantum Electronics, Display and Imaging).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.