Nagroda Naukowa im. Stefana Pieńkowskiego Wydziału III PAN dla dr Karoliny Mikulskiej-Rumińskiej

Laureaci wraz z wiceprezesem PAN prof. Paweł Rowiński oraz członkami komisji oceniającej wnioski (dr Karolina Mikulska-Rumińska trzecia od lewej). fot. nadesłano

Dr Karolina Mikulska-Rumińska znalazła się w gronie laureatów nagród Wydziału III PAN. Nagrodę z fizyki odebrała 09.12.2022 za cykl prac poświęconych zgłębianiu procesu ferroptozy metodami teoretycznej biofizyki molekularnej.

Nagrody Wydziału III PAN przyznawane są od 2006 roku dla jednego naukowca w kraju za jego osiągnięcia z ostatnich 4 lat w wybranej dziedzinie nauki. Są nimi chemia (Nagroda im. Włodzimierza Kołosa), fizyka (im. Stefana Pieńkowskiego), matematyka (im. Wacława Sierpińskiego) i nauki o Ziemi (im. Ignacego Domeyki). Dodatkowo przyznawane są również dwie nagrody za całokształt naukowy w dwóch z powyższych dziedzin nauki (Nagroda im. Marii Skłodowskiej-Curie (fizyka lub chemia) oraz im. Stanisława Staszica (nauki o Ziemi)).

Więcej informacji nt. innych laureatów i ich tematyki można znaleźć: https://pan.pl/blog/laureaci-nagrod-naukowych-wydzialu-iii-nauk-scislych-i-nauk-o-ziemi-panw-roku-2022/

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.