Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Gościnna profesura

Budynek rektoratu z napisem Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W prawym górnym rogu zdjęcia widnieje logo programu Profesura NAWA
fot. Andrzej Romański

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej rozstrzygnęła drugą edycję programu Profesura NAWA. W ramach programu na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przyjedzie prof. Brendan Kennedy z Australii.

Celem programu Profesura NAWA jest wspieranie najwyższej jakości działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej prowadzonej przez polskie jednostki akademickie i naukowe, poprzez włączenie w te działania zagranicznych naukowców światowej klasy. Druga edycja konkursu była skierowana do uczelni i jednostek naukowych, które prowadzą badania z obszaru nauk przyrodniczych, inżynieryjnych i technicznych, medycznych i o zdrowiu oraz rolniczych. Tegoroczne granty trafią do trzech instytucji, w których wizytujący naukowcy przeprowadzą badania odpowiadające na współczesne wyzwania cywilizacyjne. Badaczami przyjeżdżającymi na polskie uczelnie są czołowi specjaliści w swoich dziedzinach oraz posiadacze przełomowych publikacji dla rozwoju swojej dyscypliny.

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w Instytucie Fizyki Profesurę NAWA będzie realizował prof. Brendan Kennedy z University of Western Australia. Jego obecne badania koncentrują się na rozwoju optycznej koherentnej tomografii i elastografii optycznej oraz ich zastosowaniu w wielu dziedzinach, w szczególności w mechanobiologii, inżynierii tkankowej i chirurgii.

Wszyscy laureaci tegorocznego programu Profesura NAWA

pozostałe wiadomości