Umowa patronacka pomiędzy Zespołem Szkół nr 3 z Jasła a WFAiIS

Uroczystość podpisania umowy patronackiej z Zespołem Szkół nr 3 z Jasła.
Uroczystość podpisania umowy patronackiej z Zespołem Szkół nr 3 z Jasła. fot. Agnieszka Maczuga

W piątek 23 września jako WFAiIS UMK podpisaliśmy umowę patronacką z Zespołem Szkół nr 3 z Jasła. Opieką zostali objęci uczniowie klasy o profilu technik robotyk.

Na uroczystościach w Jaśle Pełnomocnik Dziekana ds. Praktyk  Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Gospodarczym mgr inż. Andrzej  Korcala. Ze strony szkoły umowę podpisała pani mgr Agnieszka Chłopek – dyrektor Zespołu Szkół nr 3. Na uroczystości obecni byli Wicestarosta Jasła pan Stanisław Pankiewicz, Naczelnik Wydziału  Edukacji w Jaśle pan Andrzej Papciak, Zastępca Naczelnika pani Monika  Gustek, pan Mariusz Augustynek – Inspektor w Wydziale Edukacji Powiatu  Jasielskiego oraz uczniowie ZS nr 3. Dzięki zaangażowaniu pracowników  Instytutu Nauk Technicznych udało się zebrać i przekazać szkole sprzęt  do pracowni automatyki. Była to makieta zautomatyzowanego budynku  mieszkalnego, a także stanowisko do badania własności silnika prądu  stałego. Fundacja Aleksandra Jabłońskiego przekazała szkole 5000 zł, jako dofinansowanie zakupu robota przemysłowego przeznaczonego dla uczniów klasy objętej umową patronacką. Liczymy, że podpisanie umowy patronackiej pomiędzy WFAiIS a ZS nr 3 w Jaśle to początek owocnej współpracy, promocji  naszego Wydziału i rozwoju kierunku technik robotyk.

Kadry z podpisania umowy patronackiej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadry z podpisania umowy patronackiej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadry z podpisania umowy patronackiej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadry z podpisania umowy patronackiej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kadry z podpisania umowy patronackiej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.