Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Stypendia ministra - czas zgłoszeń

Dłonie trzymające otwartą książkę
fot. fot. Andrzej Romański

Od 1 października studentki i studenci będą mogli składać wnioski o przyznanie stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Do 7 października studenci, którzy chcieliby wnioskować o stypendium ministra, powinni zgłosić się do odpowiednich koordynatorów uczelnianych za pomocą wiadomości e-mail wysłanej z konta pocztowego na serwerze uniwersyteckim. Koordynatorami uczelnianymi są:

  • w kampusie toruńskim: Justyna Roszak i Joanna Zielińska; kontakt: stypendium.ministra@umk.pl, tel. 56 611-20-73;
  • w kampusie bydgoskim: Joanna Światowa; kontakt: stypendium.ministra@cm.umk.pl, tel. 52-585 33 88.

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, kierunek studiów oraz telefon kontaktowy studenta. Koordynatorzy przekażą studentom loginy i hasła do systemu OSF. Do 13 października studenci są zobowiązani do wypełnienia odpowiednich części wniosków oraz wygenerowania ich z systemu oraz przesłania do koordynatorów przy pomocy poczty elektronicznej. Następnie koordynatorzy, po weryfikacji danych osobowych studentów przez dziekanaty, wyślą wnioski o stypendia do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W roku akademickim 2022/2023 wnioski o stypendium ministra dla najlepszych studentów będą składane poprzez system ZSUN/OSF. Moduł "wniosek o stypendium ministra dla studenta" będzie dostępny w tym systemie od 1 października 2022 r.

Szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty

Więcej o stypendiach na stronie MEiN

pozostałe wiadomości