Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

Zdjęcie ilustracyjne
JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Sokala fot. fot. Andrzej Romański

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 rozpocznie się 3 października o godz. 11:00 w Auli UMK. Wydarzenie będzie można śledzić na stronie UMK TV.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem uroczystości, o godz. 10:15, członkowie Senatu UMK - przy dźwiękach Orkiestry Wojskowej - złożą kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Wydarzenia w Auli otworzy wystąpienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Sokali, po czym nastąpi immatrykulacja, czyli symboliczne włączenie do społeczności akademickiej studentów i studentek I roku. Do naszej wspólnoty dołączą również uczniowie i uczennice rozpoczynający naukę w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym.

Początek roku akademickiego będzie również okazją do wręczenia tytułów Najlepszego Absolwenta, Najlepszego Studenta i Najlepszego Studenta-Sportowca oraz Najlepszego Ucznia ULO. W tym roku przyznane zostanie również wyróżnienie za rozsławianie imienia UMK za granicą.

Wykład inauguracyjny pt. "Dzieło sztuki przedmiotem pożądania" wygłosi prof. dr hab. Dariusz Markowski z Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

13 października 2022 r. o godz. 19:00 w kościele akademickim pw. Świętego Ducha w Toruniu zostanie odprawiona msza święta w intencji roku akademickiego 2022/2023.

pozostałe wiadomości