Stypendia dla najlepszych

Banknoty i logo Ministerstwa Edukacji i Nauki
fot. fot. Andrzej Romański

11 badaczy i badaczek z UMK znalazło się wśród tegorocznych laureatów stypendiów ministra edukacji i nauki dla młodych naukowców. Wśród nich są pracownicy naszego wydziału: dr Artur Czerwiński, dr inż. Jakub Rydzewski oraz dr Katarzyna Siudzińska.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się tym samym w czołówce uczelni z największą liczbą stypendystów (11). Więcej stypendiów przypadło tylko młodym naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (19) i z Uniwersytetu Warszawskiego (14).

Laureatami z UMK zostali:

1. dr Paweł Szczepanik z Wydziału Nauk Historycznych
  2. dr Karol Jaroch z Wydziału Farmaceutycznego
  3. dr Paweł Kordowitzki z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych
  4. dr Natalia Karolina Olszanecka z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie
  5. dr Agnieszka Kuś z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
  6. dr Kinga Majchrzak-Ptak z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych
  7. dr Beata Kaczmarek-Szczepańska z Wydziału Chemii
  8. dr Artur Czerwiński z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
  9. dr inż. Jakub Rydzewski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
  10. dr Katarzyna Siudzińska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
  11. ks. dr Michał Adam Oleksowicz z Wydziału Teologicznego

Lista wszystkich stypendystów

W tym roku stypendia przyznane zostały 215 wybitnym młodym naukowcom, w tym 37 doktorantom. Laureaci przez 3 lata będą otrzymywali wsparcie w wysokości 5 390 zł miesięcznie. Łączna wartość stypendiów to ponad 42 mln zł.