Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

BioInformatics in Toruń 2022

Baner wydarzenia. Po lewej stronie na bordowym tle logo i nazwa Instytutu Fizyki UMK oraz Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego. Pozostała część baneru to panorama Starego Miasta w Torniu (zdjęcie wykonane wieczorem).

Po raz 22gi w dniach 23-25 czerwca 2022 na naszym wydziale odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa połączona z warsztatami „BioInformatics in Toruń”. Spotkanie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne i WFAiIS (prof. Wiesław Nowak, dr Łukasz Pepłowski).

W tym roku, motywem przewodnim są możliwości wykorzystania metod bioinformatycznych do analizy danych pochodzących z różnych „-omics” (proteomics, genomics, lipidomics etc.), bowiem hasło przewodnie to „Bioinformatics+omics = better health”. Odbędzie też już tradycyjna sesja „Bioinformatics Fights Viruses”. Wśród blisko 40  uczestników są, m.in., wykładowcy z Belgii, Cypru, USA, Japonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii (Oxford Univ.). W planie są warsztaty z graficznego modelowanie białek i wizyta w laboratorium proteomicznym w ICNT (https://www.ptbi.org.pl/website/conferences/bit22/104/ )

pozostałe wiadomości