Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Nominacja wydziału do konkursu Edumixer 2018

Zdjęcie ilustracyjne

14 listopada 2018 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się II Forum Współpracy Edukacji i Biznesu „Edumixer 2018” zorganizowane przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji wraz z Polskim Towarzystwem Informatycznym. Tematem przewodnim konferencji była szeroko rozumiana współpraca uczelni wyższych z biznesem IT. 

WFAiIS UMK od wielu lat współpracuje z biznesem IT, co zostało docenione w postaci nominacji do konkursu „Lider współpracy z biznesem IT”. Nasz Wydział dostał się do się do ścisłego finału, podczas którego trzej nominowani zaprezentowali swoje osiągnięcia. WFAiIS był reprezentowany przez dra Mariusza Piwińskiego, który zaprezentował realizowaną szeroką współpracę z branżą IT. 

 

 

Najważniejszym osiągnięciem Wydziału w tym zakresie jest udział w programie Akademii Sieciowej Cisco Netacad (od 2000 r.). W ramach tego programu nasi studenci biorą udział w certyfikowanych kursach  Cisco CCNA Routing and SwitchingIntroduction to Cybersecurity, Mobility Fundamentals oraz  - w najbliższej przyszłości - Network Programmability with Cisco APIC-EM. Współpracujemy z firmą Fortinet (od 2014), prowadzimy certyfikowane specjalistyczne zajęcia z zakresu Sieci bezprzewodowych wykorzystujących kontrolery WLANZajęcia te realizowane są w  pracowni wyposażonej w sprzęt sieciowy oraz oprogramowanie dostarczone przez firmę Fortinet. Ponadto nasza współpraca z  branżą IT obejmuje zajęcia realizowane z firmami Atos, Leaware oraz Vobacom, a także liczne praktyki i staże studenckie.

Konferencja umożliwiła nawiązanie nowych kontaktów, które zaowocują kolejnymi formami współpracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony oraz kontaktu z nami.

Na zdjęciu (w rolerze) dr Mariusz Piwiński wraz z Dariuszem Dolczewskim (Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji), panią Anną Czacharowską-Rybkowską (Corporate Social Responsibility Program Manager w Cisco) oraz przedstawicielami Politechniki Świętokrzyskiej, która zdobyła tytuł „Lidera współpracy z biznesem IT”. 

pozostałe wiadomości