Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Konrad Drozdowski w reprezentacji szachistów UMK na AMP w Chorzowie.

Drużyna UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
Drużyna UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach fot. nadesłane

Reprezentacja szachistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wróciła do Torunia z naręczem medali Akademickich Mistrzostw Polski w Chorzowie.

Podczas mistrzostw, które odbyły się 1-3 kwietnia w Chorzowie, drużynę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika reprezentowali: Mateusz Brzeziński, Piotr Śnihur, Wiktor Kwiatkowski, Patryk Paziak, Konrad Drozdowski, Dominik Sujkowski, Alicja Śliwicka, Monika Rykała i Aleksandra Dąbrowska.

Świetną formę zaprezentowała Alicja Śliwicka, która zdobyła pierwsze miejsce w turnieju indywidualnym kobiet w typie uniwersytetów i drugie w klasyfikacji generalnej kobiet. Bardzo dobry występ podczas pierwszego dnia Akademickich Mistrzostw Polski zaliczył również Mateusz Brzeziński, który rozpoczął turniej od wygrania pierwszych pięciu partii. Szczęścia w grze nie starczyło jednak w kolejnym dniu zmagań, które zakończyły się porażkami z wysoko rozstawionymi reprezentantami Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, przez co nie udało się sięgnąć po medal.

Po bojach indywidualnych reprezentacja UMK rozpoczęła rywalizację w konkursie drużynowym. Względem poprzedniego roku skład został wzmocniony powrotem Konrada Drozdowskiego, dzięki czemu do turnieju drużynowego UMK przystąpił rozstawiony z bardzo wysokim, drugim numerem startowym. Wysoki poziom reprezentantów UMK pozwolił na zdobycie brązowego medalu w klasyfikacji uniwersytetów oraz srebrnego w klasyfikacji długofalowej uniwersytetów. Konrad Drozdowski jest studentem fizyki stopnia drugiego, na mistrzostwach zdobył 7,5 punktów na 9 możliwych i był najlepszy na piątej "desce". Gratulujemy!

Pełna klasyfikacja

pozostałe wiadomości