Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Na starcie YUFE Student Journey

Zdjęcie ilustracyjne
fot. fot. Andrzej Romański

Podczas spotkania Meet & Greet YUFE powitało studentki i studentów rozpoczynających YUFE Student Journey – międzynarodowy program zajęć edukacyjnych i pozaakademickich.

Do programu dołączyło w tym roku ponad 200 osób z dziesięciu partnerskich uczelni YUFE. Choć często dzielą ich setki kilometrów, razem rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę na pionierskim europejskim uniwersytecie. Prowadząca Meet & Greet Jagoda Frost, studentka YUFE od grudnia 2020 roku, opowiedziała, jak uczestnictwo w programie YSJ wzbogaciło ją nie tylko pod względem akademickim, ale także pozwoliło jej poznać wielu niesamowitych ludzi. YUFE Meet & Greet było właśnie krokiem w kierunku integracji naszej międzynarodowej społeczności i fundamentem do nawiązywania długotrwałych przyjaźni.

Oprócz studentów i studentek w wydarzeniu uczestniczyło również grono przedstawicieli każdego z dziesięciu partnerskich uniwersytetów, dając uczestniczkom i uczestnikom możliwość nawiązania kontaktów towarzyskich, jak i poszerzenia wiedzy o funkcjonowaniu członkowskich uczelni, a także systemie YUFE Star System.

Celem YUFE Meet & Greet było także rozbudzenie poczucia przynależności do sojuszu oraz świadomość, że razem tworzymy nowy model szkolnictwa wyższego.

pozostałe wiadomości