Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Fizyka wokół nas

Zdjęcie ilustracyjne
prof. Wiesław Nowak fot. Andrzej Romański

Instytut Fizyki UMK organizuje serię wykładów popularnonaukowych o tematyce związanej z fizyką, wygłaszanych przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki. W czwartek 18 października pierwszy wykład pt. "Fizyk(a) w samochodzie" wygłosi prof. dr hab. Wiesław Nowak.

Streszczenie                  Informacja o wykładowcy

Wykłady kierujemy do  wszystkich ciekawych świata, nowych technologii, fizycznych paradoksów, najnowszych badań jak i „starych” problemów fizycznych. Choć zdajemy sobie sprawę, że zaawansowana fizyka potrafi być trudna, chcemy ją trochę „odczarować”  i przybliżyć zainteresowanym.  Dlatego na wykładach będziemy starali się mówić w miarę prosto, ale nie prostacko.

Mamy nadzieję, że  takie wykłady naukowe zainteresują szerszą grupę odbiorców, mieszkańców Torunia i okolic, uczniów szkół średnich, nauczycieli, ale  także przedsiębiorców, lokalnych polityków, decydentów. Szerokie uczestnictwo w takich wydarzeniach jest ważne szczególności dzisiaj, kiedy postawy i zachowania antynaukowe stają się powszechne w polskiej (i nie tylko) przestrzeni publicznej a uproszczenia, półprawdy, opieranie się na niesprawdzonych teoriach czy całkowite ignorowanie dowodów i badań naukowych są zmorą naszych czasów. 

Zapraszamy.
Wykłady z cyklu "Fizyka wokół nas" odbywają się w wybrane czwartki o godzinie 17.15 w sali 26 Instytutu Aleksandra Jabłońskiego przy ul. Grudziądzkiej 5 w Toruniu.

 

pozostałe wiadomości