Toruńscy fizycy na XLVII ZFP

fot. W. Drozdowski

W dniach 19-23 września br. w Bydgoszczy odbył się XLVII Zjazd Fizyków Polskich, w którym nie zabrakło przedstawicieli Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK oraz Toruńskiego Oddziału PTF. Referaty plenarne przedstawili:

• prof. dr hab. Sebastian Maćkowski ("Nanodruty srebra jako elementy funkcjonalne dla fotoniki i sensoryki"),
  • prof. dr hab. Winicjusz Drozdowski ("Metody poszukiwań, badań i optymalizacji materiałów scyntylacyjnych"),
  • dr hab. Piotr Wcisło, prof. UMK ("Badania zderzeń i oddziaływań molekularnych przy użyciu spektroskopii laserowej").

Referaty wygłosili:

• dr Artur Czerwiński ("Rekonstrukcja stanu kwantowego splątanych w czasie par fotonów"),
  • dr inż. Piotr Morzyński ("Optyczne zegary atomowe w KL FAMO"),
  • dr Szymon Wójtewicz ("Spektroskopia pasma B molekularnego tlenu" - zdalnie).

Plakat przedstawił natomiast lic. Konrad Drozdowski, student fizyki II stopnia ("Termoluminescencja niskotemperaturowa kryształów β-Ga2O3"). Dodatkowym toruńskim akcentem był koncert zespołu Freygish Orchestra.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.