Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Dolina Krzemowa a Polska

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane

Ekspert od zapobiegania katastrofom inżynierskim, przedsiębiorca i nauczyciel akademicki prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda będzie gościł na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w poniedziałek 8 października. Wygłosi wykład i poprowadzi warsztaty dotyczące „Eco-systemu przedsiębiorczości innowacyjnej". Chętnych do udziału w obu wydarzeniach obowiązują elektroniczne zgłoszenia.

Spotkanie z prof. Piotrem Moncarzem pt. „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej. Dolina Krzemowa a Polska. Co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?” rozpocznie się o godz. 10:00 w sali 26 Instytutu Fizyki UMK przy ul. Grudziądzkiej 5. Warsztaty pod tym samym tytułem wystartują 2 h później (o godz. 12:00) również w sali 26 WFAiIS UMK.

Wstęp jest wolny, ale chęć udziału w spotkaniu i warsztatach należy potwierdzić do czwartku 4 października 2018 r. mailowo (adres: a.dembowska@kujawsko-pomorskie.pl).

Prof. Piotr D. Moncarz w 1968 r. ukończył  Technikum Geodezyjno-Drogowe w Poznaniu, a w 1981 r. został absolwentem Uniwersytetu Stanforda z Ph.D. w Szkole Inżynierii. Jest adjunct professorem na Uniwersytecie Stanforda, gdzie od 30 lat prowadzi zajęcia na poziomie po-licencjackim. Od 1980 r. jest pracownikiem wiodącej w świecie w swej dziedzinie firmy Exponent Failure Analysis Associates (www.exponent.com), gdzie dziś piastuje najwyższy profesjonalny tytuł senior fellow. W 2017 r. został przyjęty do National Academy of Engineering Stanów Zjednoczonych. Specjalizuje się w badaniu i zapobieganiu katastrofom inżynierskim lub naukowym w swym zaraniu. Autor dziesiątków publikacji, wykładów i wystąpień.
Współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council (www.usptc.org), organizacji zajmującej się transferem wiedzy i wzmocnieniem współpracy między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Jest wiceprezesem Rady Inżynierów Polskich Ameryki Północnej. Członek pierwszej rady NCBiR. Współorganizator i dyrektor akademicki na Uniwersytecie Stanforda programu MNiSW Top 500 Innovators. Współtwórca programu polskiej elektromobilności, przewodniczący rady nadzorczej Electromobility Poland SA. Inżynier, przedsiębiorca i nauczyciel akademicki, aktywnie zaangażowany w działanie polskiej diaspory na rzecz Polski.

Prof. Piotr Moncarz odwiedzi Toruń na zaproszenie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Partnerami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

pozostałe wiadomości