Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

BioInformatics in Toruń

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Mark Hoogslag

W dniach 28-30 czerwca 2018 r. w Centrum Optyki Kwantowej odbywa się już po raz osiemnasty doroczna konferencja naukowa „BioInformatics in Toruń”  BIT18, organizowana przez WFAiIS oraz Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne.

Sukces spersonalizowanej medycyny zależeć będzie m.in od narzędzi informatycznych stosowanych do analizy genomów poszczególnych osób i ich grup. Analizą takiej informacji zajmuje się  bioinformatyka. W tym roku głównym tematem BIT jest właśnie wykorzystanie bioinfomatyki w tzw. medycynie precyzyjnej. W BIT18 uczestniczy 50 osób, m.in. z Austrii, Danii, Szwajcarii i USA. Inauguracyjny referat wygłosił wybitny specjalista w dziedzinie badań bioinformatycznych z Baylor College of Medicine w Huston, (TX, USA) Christian Coarfa. Wygłoszonych będzie blisko dwadzieścia referatów (http://bit.edu.pl ), w dwóch sesjach plakatowych zaprezentowanych będzie ponad czterdzieści prac. Część uczestników reprezentuje uniwersytety medyczne. W sobotą w pracowniach komputerowych IF odbędą się ćwiczenia praktyczne z analizy danych biomedycznych.

BIT18 przygotował  Zespół Teoretycznej Biofizyki Molekularnej, przewodniczącym Komitetu Programowego jest prof. Wiesław Nowak. Wsparcia udzielili MNiSzW oraz prezydent m. Torunia.

pozostałe wiadomości