Nowy dziekan wydziału powołany

Prof. dr hab. Winicjusz Drozdowski, Dziekan fot. Andrzej Romański

1 czerwca br. odbyło się wręczenie nominacji dziekanom wydziałów UMK na kadencję 2020-2024. Do pełnienia funkcji Dziekana Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej rektor-elekt prof. dr hab. Andrzej Sokala powołał prof. dra hab. Winicjusza Drozdowskiego.

W dniach 15-25 maja br. Komisja Wyborcza Uniwersytetu przeprowadziła w trybie głosowania elektronicznego wybory kandydatów na dziekanów poszczególnych wydziałów. Kandydat na dziekana WFAiIS, prof. dr hab. Winicjusz Drozdowski, uzyskał 81 głosów na TAK przy łączniej liczbie 85 oddanych głosów. Ponieważ uprawnionych do oddania głosu było 198 osób, nie został spełniony warunek bezwzględnej większości. W tej sytuacji decyzja należała do rektora-elekta, który zaakceptował taki wynik głosowania.