Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Nagroda Marszałka 2018 dla Ireneusza Grulkowskiego

Zdjęcie ilustracyjne
Laureat nagrody Marszałka 2018 w kategorii nauka, badania naukowe i postęp techniczny fot. Andrzej Romański

Naukowcy z UMK: prof. dr hab. Aleksander Goch, dr Emilia Mikołajewska, dr hab. Ireneusz Grulkowski i dr Lucjan Rutkowski zostali 19 czerwca uhonorowani Nagrodami Marszałka 2018. 

Dr hab. Ireneusz Grulkowski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej otrzymał nagrodę w kategorii: nauka, badania naukowe, postęp techniczny - za badania dotyczące budowy nowej generacji tomografów optycznych OCT opisane w prestiżowym czasopiśmie "Optica" i przeprowadzone we współpracy z zespołem prof. Pablo Atrala z Uniwersytetu w Murcji w Hiszpanii. O naukowym osiągnięciu dra Grulkowskiego i uznaniu z jakim się spotyka informowaliśmy już jakiś czas temu.

Więcej szczegółów o nagrodach Marszałka (m.in. pełna lista narodzonych i wyróżnionych)

Nagrody Marszałka są przyznawane w trzynastu dziedzinach: gospodarka; fundusze unijne; rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich; innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich; nauka, badania naukowe i postęp techniczny; edukacja; kultura; ochrona zdrowia; sport; ochrona środowiska naturalnego; działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka; budowa społeczeństwa obywatelskiego oraz promocja województwa.

Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2018 miała miejsce na scenie letniej przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Wydarzenie uświetnił koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem Leszka Możdżera.

pozostałe wiadomości