Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Profesor Włodzimierz Jaskólski został prorektorem

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Rektor elekt wręczył powołania prorektorom UMK na kadencję 2020-2024. Prof. dr hab. Włodzimierz Jaskólski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej będzie prorektorem ds. współpracy z otoczeniem gospodarczym .

Prof. Andrzej Sokala spotkał się 30 kwietnia z osobami, które zaprosił do współpracy w kierowaniu Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w rozpoczynającej się w październiku nowej kadencji rektorskiej. - Wiemy, że czekają nas trudne lata, ale nie wiemy jak trudne. Tym bardziej cieszę się, że mimo trudności udało nam się, jako pierwszej uczelni publicznej w kraju, powołać władze rektorskie na nową kadencję - mówił rektor elekt wręczając powołania.

W spotkaniu uczestniczył także obecny rektor UMK, prof. dr hab. Andrzej Tretyn. - Jestem pewien, że w tym składzie jesteście Państwo skazani na sukces. Wiele polskich uczelni będzie musiało zmierzyć się z nową rzeczywistością, my także, ale damy radę - zapewniał rektor.

Od nowego roku akademickiego Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, wraz z rektorem Andrzejem Sokalą, kierować będą:

  1. Prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, prorektor ds. Collegium Medicum (na zdjęciu po lewej u góry). Kierownik Katedry Geriatrii na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi z roku 1987. Tytuł profesora uzyskała w 2009 r. Jest specjalistką w zakresie chorób wewnętrznych I i II stopnia oraz geriatrii. Do 2001 r. była pracownikiem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 2012 r. jest dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.
  2. Prof. dr hab. Wojciech Wysota, prorektor ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą (na zdjęciu po lewej na dole). Profesor w Katedrze Geologii i Hydrogeologii Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Absolwent geografii na UMK z roku 1982. Tytuł profesora otrzymał w 2012 r. Specjalista w zakresie geologii i geomorfologii glacjalnej. Pracownik UMK od 1982 r. W latach 2012-2016 był dziekanem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, a od roku 2016 jest prorektorem UMK ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym.
  3. Prof. dr hab. Przemysław Nehring, prorektor ds. kształcenia (na zdjęciu w środku na dole). Profesor w Katedrze Filologii Klasycznej na Wydziale Humanistycznym. Absolwent filologii klasycznej na UMK z roku 1991. Tytuł profesora uzyskał w 2019 r. Specjalista w zakresie literatury wczesnochrześcijańskiej, retoryki antycznej i historiografii późnoantycznej. Pracownik UMK od 1994 r. Od 2016 r. jest dziekanem Wydziału Humanistycznego (do 2019 r. jako Wydział Filologiczny).
  4. Prof. dr hab. Beata Przyborowska, prorektor ds. studenckich (na zdjęciu po prawej na górze). Profesor w Katedrze Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Absolwentka pedagogiki na UMK z 1992 r. Tytuł profesora otrzymała w 2014 r. Specjalistka w zakresie innowatyki pedagogicznej, teorii szkoły i antropologicznych podstaw wychowania. Pracuje na UMK od 1992 r. Od 2012 r. jest prorektorem UMK ds. kształcenia.
  5. Prof. dr hab. Włodzimierz Jaskólski, prorektor ds. współpracy z otoczeniem gospodarczym (na zdjęciu po prawej na dole). Profesor w Katedrze Mechaniki Kwantowej Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Absolwent fizyki na UMK z roku 1979. Tytuł profesora otrzymał w 2002 r. Specjalista w zakresie teorii fizyki powierzchni i cienkich warstw. Pracownik UMK od 1984 r. Od 2016 r. jest dziekanem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.