Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Prof. Piotr Żuchowski otrzymał grant SONATA BIS

Zdjęcie ilustracyjne
dr hab. Piotr Żuchowski, prof. UMK fot. Andrzej Romański

Prof. Piotr Żuchowski z WFAiIS znalazł się wsród trojga naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którzy uzyskal granty Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu Sonata Bis 9.

Konkurs Sonata Bis 9 jest adresowany do osób posiadających stopień lub tytuł naukowy. Granty zostały przyznane na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego. Dofinansowania przyznano w trzech dziedzinach: HS - nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce, NZ - nauki o życiu i ST - nauki ścisłe i techniczne. 

Projekt "Nowe rozszerzenia i zastosowania rachunku zaburzeń o adoptowanej symetrii" dr. hab. Piotra Żuchowskiego, prof. UMK otrzyma dofinansowania w wysokości 2 477 200 zł.

Laureaci konkursów

 

Piotr Żuchowski - Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, w roku 2007 obronił pracę doktorską na Wydziale Chemii UW. W latach 2007-2011 odbywał staże podoktorskie w Wielkiej Brytanii na uniwersytetach w Durham i Nottingham. Na UMK pracuje od roku 2011 jako adiunkt, od roku 2017 jako profesor nadzwyczajny. Był kierownikiem kilku grantów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Ministerstwa Nauki oraz Narodowego Centrum Nauki, laureatem Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców. Jest współautorem ok. 40 publikacji naukowych (cytowanych już prawie 1000 razy), w tym, w najbardziej prestiżowych periodykach fizycznych i chemicznych, takich jak Nature Chemistry, Nature Physics czy Physical Review Letters.

pozostałe wiadomości