Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Nowy kurs Network Programmability with Cisco APIC-EM na WFAiIS

Zdjęcie ilustracyjne

Dr Mariusz Piwiński, jako jeden z dziesięciu instruktorów Akademii Sieciowej Cisco w Polsce uzyskał uprawnienia do prowadzenia nowego certyfikowanego kursu Network Programmability with Cisco APIC-EM.

Network Programmability with Cisco APIC-EM jest praktycznym kursem stworzonym we współpracy z Cisco DevNet, którego celem jest przedstawienie najnowszych technologii internetowych wykorzystywanych do zarządzania sieciami komputerowymi. Tradycyjne podejście do wymaganych umiejętności stawianych administratorom ewoluowało od posługiwania się prostym interfejsem konsoli CLI do złożonej analizy i obsługi programowalnych sieci oraz ich automatyzacji. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, studenci poznają nowe koncepcje dotyczące programowalności i automatyzacji sieci. Zapoznają się również ze sposobem działania rzeczywistego sprzętu oraz dowiedzą się jak przedstawiane nowe umiejętności poszukiwane są na dzisiejszym rozwijającym się rynku pracy.

Niniejszy kurs przygotowuje studentów do tworzenia prostych aplikacji w języku Python z interfejsami API REST oraz wykorzystywania tego języka do interakcji z interfejsami Cisco APIC-EM API. W przyszłym roku akademickim kurs ten będzie dostępny dla studentów WFAiIS UMK.

pozostałe wiadomości