Polonium 2019

fot. Andrzej Romański

Projekt Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK uzyskał finansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu wymiany bilateralnej naukowców miedzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Francuską.

W oparciu o rekomendację polsko-francuskiej wspólnej komisji ds. wyboru projektów w ramach programu partnerstwa im. Huberta Curien POLONIUM, Dyrektor NAWA podjął decyzję o finansowaniu 21 spośród 51 wniosków złożonych w edycji 2019. Projekt UMK dotyczy w współpracy dra hab. Jacka Zakrzewskiego, prof. UMK z dr. Nikolayem Chigerevem z Laboratoire d'Acoustique de l'Université du Mans we Francji i będzie realizowany w latach 2020-2021. Na projekt pn. ,,Zbadanie własności elastycznych, opartych na CdTe detektorów promieniowania, za pomocą metod fotoakustycznych" przyznano 24 900 zł.

Lista finansowanych projektów