Wizyta prof. Anchuan Fan z Uniwersytetu Nauki i Technologii Chin

Prof. Anchuan Fan w towarzystwie naszych Dziekanów fot. Paweł Wolak

W dniach 4-6 grudnia br. przebywał w Toruniu prof. Anchuan Fan z Uniwersytetu Nauki i Technologii Chin (USTC, University of Science and Technology of China, Hefei; http://www.ustc.edu.cn). USTC jest członkiem tzw. Chińskiej Ligi Bluszczowej i jest uniwersytetem badawczym prowadzonym przez Chińską Akademię Nauk w Pekinie. W rankingach uczelni chińskich stale zajmuje najwyższe miejsca, jest też wysoko notowany w światowym rankingu QS (89. pozycja). Gość odwiedził Instytut Fizyki i Instytut Astronomii, gdzie spotkał się z władzami dziekańskimi oraz obejrzał wybrane laboratoria i instrumenty astronomiczne. Był też w laboratoriach ICNT wykorzystywanych przez fizyków i informatyków, jak również w Studium Politechnicznym. Prof. Fan widzi spory potencjał do przyszłej współpracy w naukach fizycznych, astronomii, informatyce stosowanej, bioinżynierii informatycznej i nauce o mózgu (neuroscience).

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.