Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Bezpieczeństwo w sieci

Zdjęcie ilustracyjne
O potrzebie tworzenia kopii bezpieczeństwa opowie prof. Ireneusz Grabowski, dyrektor Instytutu Fizyki UMK fot. Andrzej Romański

27 listopada 2019r. na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK odbyła się konferencja "Kujawsko-Pomorskie Forum Cyberbezpieczeństwa".

Dynamiczny rozwój zagrożeń i ataków cybernetycznych stał się głównym powodem wejścia w życie Strategii Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2019-2024. W związku z tym wprowadzone zostały nowe przepisy, które nakładają na instytucje publiczne i przedsiębiorców liczne obowiązki i wymagania dotyczące ochrony danych osobowych. W odpowiedzi na zmiany, które wprowadziły nowe rozporządzenia, powstało Kujawsko-Pomorskie Forum Cyberbezpieczeństwa, które ma na celu m.in.:

  • ostrzeganie przed realnymi zagrożeniami związanymi z cyberatakami,
  • promowanie dobrych praktyk umożliwiających budowanie skutecznej strategii ochrony informacji,
  • popularyzowanie skutecznych technologii z obszaru cyberbezpieczeństwa,
  • przygotowywanie instytucji i przedsiębiorstw do nowych regulacji prawnych i wynikających z nich wymogów organizacyjnych oraz technicznych (np. audyty bezpieczeństwa, testy podatności, niezbędne dokumenty i certyfikaty).

W gronie Forum zasiadają eksperci z różnych dziedzin: prawa, technik audytowych i ochrony danych, infrastruktury IT, oprogramowania, architektury procesów i zabezpieczeń.

Plan konferencji.

pozostałe wiadomości