Kontakt Grudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

TZMO (już po raz drugi!) oraz Apator fundują stypendia na WFAiIS!

Zdjęcie ilustracyjne

Po raz kolejny studenci Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK będą mogli skorzystać ze stypendiów w ramach konkursów „Olimpijczycy” i „Stypendia TZMO-Automatyka”. Łączna pula środków do wykorzystania to ponad 130 tys. złotych.

Na konkurs stypendialny „Olimpijczycy” dla kandydatów na studentów I roku studiów oferowanych przez WFAiIS wydziałowa Fundacja Aleksandra Jabłońskiego przeznaczy 50 tys. zł. „Olimpijczycy” to konkurs adresowany do uczniów, którzy są laureatami lub finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych i technicznych. Organizacja tegorocznej edycji konkursu możliwa jest dzięki środkom pozyskanym przez Fundację, czyli 20 tys. zł od firmy Apator S.A. oraz 9 tys. od Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A. (TZMO S.A.).
 
Dodatkowo TZMO S.A. sponsoruje stypendia dla studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w ramach konkursu „Stypendia TZMO-Automatyka”. Łącznie 81 tys. zł przeznaczone zostanie na ufundowanie 3 stypendiów dla studentów automatyki i robotyki studiów I stopnia, którzy będą kontynuowali naukę na II stopniu studiów na kierunkach fizyka techniczna lub informatyka stosowana w ramach specjalności: cyfrowe systemy automatyki, informatyka w systemach automatyki, programowanie systemów cyfrowych. To już drugi rok owocnej współpracy między WFAiIS i TZMO w zakresie wsparcia dla wybitnych studentów. W zeszłym roku TZMO przeznaczyło na ten cel 126 tys. zł, co pozwoliło na ufundowanie 4 stypendiów dla studentów automatyki i robotyki oraz stypendium w ramach konkursu ,,Olimpijczycy".

 

pozostałe wiadomości