Konkurs FAST dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu i Fundacja Aleksandra Jabłońskiego ogłaszają V edycję konkursu pod nazwą

"Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu" – FAST 2015.

Pierwszy projekt w ramach Horyzont 2020 z udziałem Instytutu Fizyki UMK

Projekt konsorcjum IPERION CH w ramach programu ramowego HORYZONT 2020 został zatwierdzony do realizacji przez Komisję Europejską. Jednym z członków konsorcjum jest UMK, a wysokość finansowania (na lata 2015 - 2019) wynosi 250 000 Euro. Projekt będzie realizowany wspólnie przez Instytut Fizyki, Instytut Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa oraz ICNT UMK.

Prof. Maciej Wojtkowski wyróżniony przez Towarzystwo Optyczne (OSA)

Prof. Maciej Wojtkowski z naszego Wydziału otrzymał tytuł Fellow Member Towarzystwa Optycznego (OSA), wiodącej na świecie organizacji zajmującej się optyką i fotoniką, skupiającej przedstawicieli biznesu, specjalistów w zakresie inżynierii i nauk stosowanych. Wyróżnieniem tym nagradzane są osoby zasłużone dla rozwoju optyki.

Stypendyści Ministra

Czworo studentów Wydziału znalazło się wśród nagrodzonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaniem na rok akademicki 2014/15 stypendium za wybitne osiągnięcia. Są to: Marta Pałucka i Paweł Należyty z fizyki, Damian Puchalski z astronomii oraz Piotr Ablewski z informatyki stosowanej. Gratulujemy!

 

Redakcja Uranii wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki

Z radością informujemy, że dwumiesięcznik "Urania - Postępy Astronomii” otrzymał specjalne wyróżnienie w organizowanym przez PAP i MNiSW konkursie Popularyzator Nauki 2014. Redaktorowi Naczelnemu, prof. Maciejowi Mikołajewskiemu i całej Redakcji Uranii serdecznie gratulujemy!
Więcej informacji o laureatach Konkursu można znaleźć pod adresamiSubskrybuj zawartość