PKA wyróżnia fizykę

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej podjęło uchwałę w sprawie oceny programowej naszego kierunku „fizyka” na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia. Z nieukrywaną dumą informujemy, że PKA wydała ocenę wyróżniającą. 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej odbędzie się w sali 26 Instytutu Aleksandra Jabłońskiego (ul. Grudziądzka 5) dnia 2 października 2017 roku, o godzinie 16:15.

Beata Zjawin i Hubert Jóźwiak najlepszymi studentami Wydziału

Beata Zjawin, studentka 2 roku astronomii, została wybrana przez Radę Wydziału najlepszą studentką Wydziału w roku akademickim 2016/2017. Wyróżnienie otrzymał dodatkowo student 2 roku fizyki - Hubert Jóźwiak. Gratulujemy! Zachęcamy do lektury krótkiego wywiadu z laureatami.

Nasi studenci na Festiwalu Pasji w MDK w Toruniu

DSC_0222_0.JPG

Studenci naszego Wydziału aktywnie włączyli się w organizację pierwszej edycji Festiwalu Pasji, który odbywał się w dniach 15-16 września br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się zautomatyzowane roboty, drukarki 3D oraz sterowalny fotel, zbudowane i udostępnione przez Techniczne Koło Naukowe. Na brak chętnych do warsztatów nie narzekali również studenci z Koła Naukowego Studentów Fizyki, którzy zaproponowali gościom festiwalu budowę komór mgłowych oraz tzw. escape room.

Nowe studia podyplomowe u informatyków stosowanych

big_data.png

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą studiów podyplomowych organizowanych przez Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów na WFAiIS: Data science oraz Zarządzanie projektami informatycznymi. Zapisy prowadzone będą jeszcze tylko do końca września. Polecamy! http://pspizk.fizyka.umk.pl