Konkurs FAST dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu i Fundacja Aleksandra Jabłońskiego ogłaszają V edycję konkursu pod nazwą

"Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu" – FAST 2015.

Stypendyści Ministra

Czworo studentów Wydziału znalazło się wśród nagrodzonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaniem na rok akademicki 2014/15 stypendium za wybitne osiągnięcia. Są to: Marta Pałucka i Paweł Należyty z fizyki, Damian Puchalski z astronomii oraz Piotr Ablewski z informatyki stosowanej. Gratulujemy!

 

Kolokwium Czwartkowe

Święta

W dniu 18.12.2014 r. o godz. 12.30 w sali 26 Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej wygłosiła wykład pt.: "Czy fizycy mogą zmienić świat na lepsze?".

fotorelacja

Redakcja Uranii wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki

Z radością informujemy, że dwumiesięcznik "Urania - Postępy Astronomii” otrzymał specjalne wyróżnienie w organizowanym przez PAP i MNiSW konkursie Popularyzator Nauki 2014. Redaktorowi Naczelnemu, prof. Maciejowi Mikołajewskiemu i całej Redakcji Uranii serdecznie gratulujemy!
Więcej informacji o laureatach Konkursu można znaleźć pod adresami

Wręczenie dyplomów Absolwentom roku 2013/2014

W sobotę 22 listopada 2014 r. w Instytucie Aleksandra Jabłońskiego dbyła się uroczystość wręczenia naszym absolwentom dyplomów ukończenia studiów. W roku akademickim 2013/2014 studia na Wydziale ukończyło 136 osób. Wsród absolwentów tego roku jest dwunastu licencjatów, dziewięćdziesięciu inżynierów, ośmiu magistrów i dwudziestu sześciu magistrów inżynierów.Subskrybuj zawartość