Kolokwium Czwartkowe

W dniu 09.04.2015 r. o godz. 12.30 w sali audytoryjnej Centrum Optyki Kwantowej mgr Tomasz Kardaś z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie wygłosi wykład pt.: "Wkład A. A. Michelsona w rozwój spektroskopii"

Nabór do pracy w projekcie "Gry matematyczne ..."

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu od dnia 15 marca do dnia 30 marca 2015 r. w ramach projektu "Gry matematyczne jako metoda pokonywania deficytów poznawczych w dyskalkulii", prowadzi nabór w formie zapytań ofertowych na zatrudnienie trzech osób do następujących zadań:

Lista finalistów FAST 2015

Jury konkursu FAST 2015 zakwalifikowało do finału następujące osoby:

Piotr Skrzyniarz z Nagrodą im. prof. Stefana Mellera

Piotr Skrzyniarz zwyciężył w konkursie "Moja firma" ogłoszonym przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK. Nagrodę w wysokości 3000 zł ufundowali Stowarzyszenie Integracja i Współpraca oraz UMK. Wyróżnienie odebrał podczas pierwszego dnia WELCONOMY 2015 Forum w Toruniu, a nagrodę wręczyli mu rektor UMK prof. Andrzej Tretyn oraz Jacek Janiszewski,

Polski Optyczny Zegar Atomowy w Toruniu

W Krajowym Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej (KL FAMO), znajdującym się w Instytucie Fizyki UMK, powstał pierwszy w Polsce optyczny zegar atomowysuperdokładny wzorzec częstości, którym można synchronizować najbardziej dokładne zegary.