2nd BE-OPTICAL School “High-resolution Optical Imaging, Tissue Optics and Data Analysis” – 2-5 maja 2017

W dniach 2-5 maja 2017 roku na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej odbędzie się konferencja 2nd BE-OPTICAL School pn. ‘High-resolution Optical Imaging, Tissue Optics and Data Analysis’. Tematyka konferencji obejmuje kursy średnio-zaawansowane z zakresu:

Kolokwium Czwartkowe - 3xNature

W dniu 27.04.2017 r. o godz. 12:30 w sali audytoryjnej COK Instytutu Fizyki UMK dr hab. Piotr Żuchowski (Instytut Fizyki UMK) wygłosi wykład pt.: "(Ultra)zimne zderzenia".

Pierwsza edycja międzynarodowego programu wakacyjnego dla studentów - TAPS 2017

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej ogłasza nabór do pierwszej edycji międzynarodowego programu wakacyjnego dla studentów i doktorantów: "The Toruń Astrophysics / Physics Summer program" - TAPS: www.ca.umk.pl/taps2017.

Dziewczyny do Ścisłych 2017 - fotorelacja

W czwartek 30 marca 2017r. odbył się dzień otwarty na WFAiIS w ramach kampanii „Dziewczyny do Ścisłych!”. Szacujemy, że odwiedziło nas około 300 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych w Chełmnie, Dąbrowie Biskupiej, Inowrocławiu, Kijowie Królewskim, Lisewie, Papowie Biskupim, Toruniu oraz Włocławku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i pokazach, zwiedzali laboratoria i obserwatorium astronomiczne, brali udział w konkursie.

 

Finał XVII Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla szkół ponadgimnazjalnych

W minioną sobotę 1 kwietnia 2017 roku w Instytucie Fizyki UMK odbył się finał XVII Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla szkół ponadgimnazjalnych, w którym wzięło udział 32 najlepszych uczniów z Brodnicy, Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Torunia i Włocławka. Rywalizacja między uczestnikami była na bardzo wysokim poziomie i najlepsze miejsca w finale konkursu zajęli: