KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
Prototyp przekształtnika Prototypowanie nastaw regulatora Zajęcia w programie Szkoła Zawodowców System pomiaru odcinka czasu wyróżniony złotym medalem na 6 Międzynarodowej Wystawie Wynalazków Innowacje 2005, w Gdańsku Studium Politechniczne UMK

Współpraca z przemysłem


W ciągu ostatnich lat, od chwili powołania kierunku Automatyka i Robotyka nawiązano współpracę z różnymi firmami przemysłowymi:


W ramach której opracowano czujniki prądu do zastosowań w pomiarach energii elektrycznej.


Współpraca w zakresie opracowania metod sterowania maszyn wieloosiowych z napędami liniowymi i obrotowymi z wykorzystaniem magistrali EtherCAT.


Wdrożono wiele rodzajów maszyn, obecnie trwają pracę nad wdrożeniem układu sterowania na bazie komputera PC i magistrali EtherCAT.


Współpraca w zakresie identyfikacji RFID elementów składowych produkowanych wyrobów, współpraca w zakresie programowania obrabiarek CNC, przygotowywany jest wniosek o grant (Voucher Badawczy).


Współpraca w zakresie opracowania układów sterowania maszyn i urządzeń technologicznych oraz automatycznych, optycznych systemów oceny jakości produktów, wykorzystujących zaawansowane metody sztucznej inteligencji.


Opracowanie i wdrożenie mikroprocesorowego systemu monitorującego pracę przekształtnika dedykowanego do odnawialnych źródeł energii w ramach projektu Voucher Badawczy.


Współpraca w zakresie programowania obrabiarek CNC z systemem SINUMERIK oraz automatyzacji maszyn i urządzeń technologicznych z wykorzystaniem sterowników PLC (Sinamics).