Aktualności

O nas
ENG information on us

Zjazdy

Konkursy

Czasopismo

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Z doświadczeń nauczycieli

Materiały edukacyjne

Przyroda - pierwsze kroki

Galeria

Kontakt

Współpraca międzynarodowa


  • Udział w Projekcie Socrates - Comenius: The Storytelling @ Teaching Model (S@TM: Opowiadanie naukowe @ Model nauczania - wkład w rozwój zawodowy nauczycieli) - Projekt 5 krajów, który stworzył internetowy system kształcenia nauczycieli, w pięciu językach, wykorzystujšcy opowiadania z Historii Nauki (HOS) do nauczania koncepcji naukowych oraz Natury Nauki (NOS) dla uczniów piętnastoletnich i szesnastoletnich.
    Projekt realizowany ze wsparciem Programu „Uczenia się przez całe życie” (ang. Lifelong Learning Programme) Unii Europejskiej

    Polska strona Projektu S@TM
    [ULOTKA] [LISTA OPOWIADAŃ]
  • Udział w Programie Science Across Europe (SAE), który jest częścią ogólnoświatowego programu Science Across the World, pozwoli uczniom twojej szkoły na wymianę informacji z innymi szkołami na całym świecie na wiele tematów przyrodniczych.
    Jak wziąć udział w europejskim programie edukacyjnym SAE? [INFORMACJE]

  • Projekt Socrates - Comenius III-1 - "Uczenie się i nauczanie o energii w Europie" miał na celu współpracę nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z różnych krajów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informatycznej. Był sponsorowany ze środków Unii Europejskiej i przewidziany do realizacji na lata 1998 - 2001. W projekcie uczestniczyli nauczyciele przedmiotów przyrodniczych z 8 krajów : Wlk. Brytanii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Liechtensteinu, Luksemburga, Niemiec i Polski. Koordynatorem programu była Janine Mareche (UdP - francuskie stowarzyszenie nauczycieli fizyki i chemii). W wyniku współpracy powstała wielojęzyczna, interdyscyplinarna baza danych "Eurenerg" (na CD), zawierająca ciekawe materiały przydatne w nauczaniu (czy uczeniu się) o energii (np. scenariusze lekcji, opisy doświadczeń, dane bibliograficzne, adresy WWW). Przykłady zastosowań tej bazy w nauczaniu zostały zaprezentowane na warsztatach w czasie IX Zjazdu PSNPP w Olsztynie we wrześniu 2002r.

  • Design by Dawid Basak dawkat@stud.umk.pl.