Wakacyjne warsztaty naukowe TAPS

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK rozpoczyna rekrutację na III edycję letnich warsztatów naukowych The Toruń Astrophysics/ Physics Summer Program (TAPS). Program skierowany jest do studentów z kraju i zagranicy, którzy zainteresowani są realizacją wakacyjnych projektów naukowych w ramach prac badawczych aktualnie prowadzonych przez fizyków i astrofizyków z UMK.

W tym roku studenci mają do wyboru 21 tematów badawczych, które obejmują m. in. badanie procesów formowania gwiazd w odległych galaktykach, kwantową nanooptykę, sieci plazmonowe, zastosowania zegara atomowego oraz ultraprecyzyjną spektroskopię optyczną.

Oprócz realizacji projektów badawczych uczestnicy warsztatów będą mieli okazje wysłuchać raz w tygodniu wykładów naukowych na tematy badawcze, które są aktualnie eksplorowane w fizyce i astronomii. Prelegentami będą toruńscy naukowcy oraz goście zaproszeni z innych ośrodków badawczych.

Więcej szczegółów: www.fizyka.umk.pl/taps